Wielkopolscy Liderzy Odnowy Wsi w Rzgowie

W sobotę, 4 listopada br. w hali sportowej w Rzgowie odbyła się uroczysta gala pod nazwą „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi”.

W spotkaniu uczestniczyli Krzysztof Grabowski - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Zofia Itman - Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Anna Majda i Kazimierz Pałasz Radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Stanisław Bielik - Starosta Koniński, Ireneusz Niewiarowski - Prezes Krajowego  Stowarzyszenia Sołtysów, Grzegorz Matuszak - Wójt Gminy Rzgów, wójtowie i burmistrzowie z gmin wielkopolski wschodniej, sołtysi, liderzy Grup Odnowy Wsi oraz  zaproszeni goście.

Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego podsumował dotychczasową działalność mieszkańców sołectw, które aktywnie uczestniczą w samorządowym programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020 oraz wręczył nagrody i wyróżnienia w konkursie „Aktywna Wieś Wielkopolska” sołectwom wyróżniającym się szczególną aktywnością w działaniach na rzecz odnowy
i rozwoju wsi.

W gronie laureatów znalazły się następujące sołectwa; Sławsk (Gmina Rzgów), Bieganowo (Gmina Kołaczkowo), Korzecznik (Gmina Kłodawa), Żeronice (Gmina Dobra), Skoraczew (Gmina Nowe Miasto nad Wartą), Oleśnica (Gmina Zagórów), Gierłatowo (Gmina Nekla), Mniszki (Gmina Skulsk). Wszyscy laureaci otrzymali tytuł „Aktywna Wieś Wielkopolska”. Nagrodami dla wygranych były tytuł „Aktywnej Wsi Wielkopolskiej” oraz 3 tysiące złotych.

W ramach konkursu wyróżniono także sołectwa: Dziadowice-Folwark (Gmina Malanów), Osówiec (Gmina Orchowo), Psary Polskie (Gmina Września), Cichów (Gmina Brudzew), Żychlin (Gmina Stare Miasto), Grabowo Królewskie (Gmina Kołaczkowo).

Specjalne podziękowania z rąk Wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego odebrali Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak i Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Ireneusz Niewiarowski.

Występy Orkiestry Dętej OSP Rzgów oraz Wokalistek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie stanowiły miły akcent spotkania, którego uwieńczeniem był koncert musicalowo - operetkowy
w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego w Poznaniu.

W całej Wielkopolsce odbyły się cztery spotkania, podczas których nagrodzono Liderów Wielkopolskiej Odnowy Wsi – w Lwówku, Łęknie, Rzgowie i Opatówku.

kwietnia 2024