WIELKANOCNY KOSZYCZEK

W dniu 4 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Wielkanocny koszyczek”, oraz uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Konkurs skierowany był do najmłodszych dzieci- przedszkolaków z terenu gminy Rzgów. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej nawiązującej do świąt wielkanocnych. Dzieci przy użyciu dowolnej techniki i zastosowaniu różnorodnych materiałów zrobiły przepiękne, kolorowe prace. Ogółem wpłynęło ich 45, ocenie podlegały 43, dwie z nich nie spełniały wymaganych kryteriów. Jury po burzliwych obradach zdecydowało wyróżnić 14 najciekawszych starannie wykonanych dzieł plastycznych:

z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie:
Łukasiewicz Szymon, Chojnacka Daria, Bartczak Filip, Parus Nicodem;

z Zespołu Szkół w Sławsku:
Kałasa Amelia, Dziublewska Hanna, Krygier Izabela, Krygier Adam;

z Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Osieczy:
Konik Adam;

z Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Grabienicach:
Sobańska Julia, Cegielski Kacper, Krysińska Kalina, Mróz Paweł, Frątczak Szymon.

Na zakończenie wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały drobne upominki książkowe i dyplomy.

Serdecznie dziękuję  opiekunom, wychowawcom grup przedszkolnych p. D. Szumigalskiej, p. J. Szpechcińskiej, p.W, Hetmańczyk, p. M. Bachera, p. A. Zioła za pokierowanie i zachęcenie dzieci do udziału w konkursie.

D. Eltman

października 2017