Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Wieczorek poetycki

„Poezja jest tą, która idzie ku człowiekowi,
by podarować mu kilka dobrych chwil,
by upiększyć rzeczywistość”.


Z okazji zbliżających się Walentynek w czwartkowe popołudnie 8-ego lutego odbyło się spotkanie poetyckie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie. Młodzież z oddziałów gimnazjalnych miała przyjemność zaprezentować montaż słowno – muzyczny, pt. „(…) bo na cóż życie bez miłości…?”

Na spotkanie bardzo licznie przybyli członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rzgowie- p. Piotr Kupski. Na scenariusz złożyły się refleksje na temat miłości oraz wiersze, m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Adama Mickiewicza, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Jonasza Kofty, Cypriana Kamila Norwida czy „Hymn o miłości”. Młodzież z przejęciem prezentowała wiersze a solistki wybrane piosenki o miłości. Pan dyrektor Piotr Kupski nie krył wzruszenia dziękując młodzieży za pięknie przygotowany program liryczny. Pozostali uczestnicy spotkania podziękowanie wyrazili gromkimi brawami, padło też wiele ciepłych słów pod adresem utalentowanych uczniów. Panowała miła i rozmarzona atmosfera.

Na zakończenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej p. Dorota Eltman podziękowała za inicjatywę wieczorku, zaangażowanie i mile spędzone popołudnie. Następnie zaprosiła wszystkich na kawę i pączki przygotowane przez seniorów z naszej gminy.

Spotkanie przygotowały panie: Jolanta Ptak, Anna Wróbel i Ewa Szczepaniak.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  29
  styczeń 2020

  Dziś są imieniny:

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ OCEŃ URZĄD ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry