Warsztaty z rękodzieła artystycznego w ramach projektu ROZSMAKOWANI W KULTURZE

Każdy człowiek potrzebuje do swego istnienia i rozwoju różnych wartości. Jedną z wartości, które ułatwiają poruszanie się po świecie ciągłego postępu jest twórczość artystyczna, która ułatwia wyrażanie siebie, swoich myśli i nastrojów, czasem trudnych do zwerbalizowania w zwykły sposób. Pozwala przeżyć satysfakcję z własnych dokonań, wzmacnia wiarę w siebie i poprawia samoocenę. Jest też po prostu przyjemnością, relaksem i zabawą.

Dzięki projektowi „Rozsmakowani w kulturze” w  dniu 17.05.2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie seniorzy z gminy Rzgów mieli możliwość uczestniczyć w kolejnych warsztatach tematycznych z rękodzieła artystycznego.

Po krótkim wprowadzeniu pod kierunkiem instruktorki p. Kamili Janickiej pełni radości, chęci działania i ambicji seniorzy intensywnie ruszyli do pracy. Podczas zajęć zastosowano kilka metod pracy min.: rozmowę, pokaz, prezentację i wizualizację, metodę projektu, działania praktyczno - plastyczne z korektą trenera. Uczestnicy poszerzyli swoje umiejętności o technikę ,,narzutu gipsu” dzięki, której powstały różnego rodzaju świeczniki w formie płaskorzeźby.  W trakcie zajęć seniorzy wykazali dużą aktywność, pomysłowość i zaangażowanie.

Na wielu  twarzach uczestników można było dostrzec  uśmiech, zadowolenie i satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Biblioteka wyglądała jakby przeszło po niej  ,,tornado”.

Celem zajęć było rozwijanie wyobraźni oraz aktywności twórczej, zaznajomienie się z nowymi technikami rękodzielniczymi, wyrabianie motywacji do świadomego uczestnictwa w kulturze.

Kamila Janicka

Instruktor warsztatów