Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Warsztaty z rękodzieła artystycznego w ramach projektu ROZSMAKOWANI W KULTURZE

Każdy człowiek potrzebuje do swego istnienia i rozwoju różnych wartości. Jedną z wartości, które ułatwiają poruszanie się po świecie ciągłego postępu jest twórczość artystyczna, która ułatwia wyrażanie siebie, swoich myśli i nastrojów, czasem trudnych do zwerbalizowania w zwykły sposób. Pozwala przeżyć satysfakcję z własnych dokonań, wzmacnia wiarę w siebie i poprawia samoocenę. Jest też po prostu przyjemnością, relaksem i zabawą.

Dzięki projektowi „Rozsmakowani w kulturze” w  dniu 17.05.2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie seniorzy z gminy Rzgów mieli możliwość uczestniczyć w kolejnych warsztatach tematycznych z rękodzieła artystycznego.

Po krótkim wprowadzeniu pod kierunkiem instruktorki p. Kamili Janickiej pełni radości, chęci działania i ambicji seniorzy intensywnie ruszyli do pracy. Podczas zajęć zastosowano kilka metod pracy min.: rozmowę, pokaz, prezentację i wizualizację, metodę projektu, działania praktyczno - plastyczne z korektą trenera. Uczestnicy poszerzyli swoje umiejętności o technikę ,,narzutu gipsu” dzięki, której powstały różnego rodzaju świeczniki w formie płaskorzeźby.  W trakcie zajęć seniorzy wykazali dużą aktywność, pomysłowość i zaangażowanie.

Na wielu  twarzach uczestników można było dostrzec  uśmiech, zadowolenie i satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Biblioteka wyglądała jakby przeszło po niej  ,,tornado”.

Celem zajęć było rozwijanie wyobraźni oraz aktywności twórczej, zaznajomienie się z nowymi technikami rękodzielniczymi, wyrabianie motywacji do świadomego uczestnictwa w kulturze. 

 

                                                                                                                         Kamila Janicka

                                                                                                                      Instruktor warsztatów

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  21
  styczeń 2019

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULA INFORMACYJNA WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry