Warsztaty z przyrodnikiem w przedszkolu w Sławsku

W dniu 20 kwietnia 2017r. do grupy „Biedronki” przybyła pani Natalia Szaraszek, która przeprowadziła zajęcia z zakresu poznawania przyrody. Maluchy poznały zjawiska atmosferyczne, jakie towarzyszą wiośnie np. deszcz, burza, wiatr, tęcza. Dzieci obserwowały zjawisko powstawania deszczu na przykładzie skraplania się pary wodnej na szklanym naczyniu. Wcieliły się również w kropelki deszczu, śpiewały piosenki, skakały po kałużach oraz wyklejały pioruny plasteliną. Dzieci poznały także działanie maszyny elektrostatycznej, służącej do gromadzenia i wytwarzania ładunków elektrycznych. Najwięcej radości sprawiło dzieciom malowanie dłoni farbą i odciskanie ich na papierze. W taki sposób cała grupa stworzyła przepiękną „Biedronkową” tęczę.

października 2017