Warsztaty w ramach prac nad SOŁECKĄ STRATEGIĄ ROZWOJU

W dniach 17 oraz 19 stycznia br. w Urzędzie Gminy Rzgów odbyły się warsztaty strategiczne w ramach prac nad „Sołecką Strategią Rozwoju”. Wzięły w nich udział 4 sołectwa z terenu  gminy: Bożatki, Osiecza, Osiecza Druga, Witnica,

Warsztaty te przeprowadzone były przez moderatorki Wielkopolskiej Odnowy Wsi.
Podczas dwudniowych warsztatów przedstawiciele sołectw wspólnie opracowywali wizję swojej wsi, określali krótko i długoterminowe programy odnowy swojej miejscowości, oceniali zasoby, potencjał rozwojowy oraz jakość i standard życia swojego sołectwa.

Podjęta przez sołectwa inicjatywa ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców, pobudzenie i uatrakcyjnienie miejscowości. Przygotowana Sołecka Strategia Rozwoju ma przyczynić się do zaspokojenia potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców wsi oraz promować obszary wiejskie, poprzez wykorzystanie jej naturalnych atutów- środowiskowych i turystyczno- rekreacyjnych.

Ponadto przyjęta strategia stanowi jeden z kroków do działań mających służyć pozyskaniu środków na rozwój społeczno-infrastrukturalny sołectwa, głównie w programie Wielkopolska Odnowa Wsi. Sołectwa zwiększą swoje szanse na otrzymanie dotacji z samorządu wielkopolskiego.

Z terenu Gminy Rzgów 16 sołectw uczestniczy w Programie Wielkopolskiej Odnowy Wsi, kolejne Strategie będą opracowywane sukcesywnie.

luty 2018

DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY