Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów

Warsztaty w ramach prac nad SOŁECKĄ STRATEGIĄ ROZWOJU

W dniach 17 oraz 19 stycznia br. w Urzędzie Gminy Rzgów odbyły się warsztaty strategiczne w ramach prac nad „Sołecką Strategią Rozwoju”. Wzięły w nich udział 4 sołectwa z terenu  gminy: Bożatki, Osiecza, Osiecza Druga, Witnica,

Warsztaty te przeprowadzone były przez moderatorki Wielkopolskiej Odnowy Wsi.
Podczas dwudniowych warsztatów przedstawiciele sołectw wspólnie opracowywali wizję swojej wsi, określali krótko i długoterminowe programy odnowy swojej miejscowości, oceniali zasoby, potencjał rozwojowy oraz jakość i standard życia swojego sołectwa.

Podjęta przez sołectwa inicjatywa ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców, pobudzenie i uatrakcyjnienie miejscowości. Przygotowana Sołecka Strategia Rozwoju ma przyczynić się do zaspokojenia potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców wsi oraz promować obszary wiejskie, poprzez wykorzystanie jej naturalnych atutów- środowiskowych i turystyczno- rekreacyjnych.

Ponadto przyjęta strategia stanowi jeden z kroków do działań mających służyć pozyskaniu środków na rozwój społeczno-infrastrukturalny sołectwa, głównie w programie Wielkopolska Odnowa Wsi. Sołectwa zwiększą swoje szanse na otrzymanie dotacji z samorządu wielkopolskiego.

Z terenu Gminy Rzgów 16 sołectw uczestniczy w Programie Wielkopolskiej Odnowy Wsi, kolejne Strategie będą opracowywane sukcesywnie.    Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
    strzałka do góry