Warsztaty papiernicze w Zespole Szkół w Sławsku

Z inicjatywy dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie - Doroty Eltman w Zespole Szkół w Sławsku  odbyły się warsztaty papiernicze przeprowadzone przez pracowników firmy „Kalander”. Ich uczestnicy – uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej - mieli okazję poszerzyć swoją o wiedzę o informacje z zakresu historii papiernictwa, a także zmierzyć się z praktyką, czyli barwieniem papieru metodą japońską, wykonywaniem pieczęci na laku, kaligrafowaniem za pomocą pióra gęsiego i atramentu swojego imienia oraz wytwarzaniem własnej, niepowtarzalnej kartki z papieru czerpanego. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ich uczestników, którzy chętnie słuchali, z zaangażowaniem pracowali nad swoimi dziełami, a także wnikliwie pytali. Te niezwykle atrakcyjne zajęcia odbyły się w ramach projektu „Czytasz... wiesz”  dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

p. Justyna Pietryk

grudnia 2017