VII Wielkie Derby Piłkarskie Osieczy 2017

Dnia 15 sierpnia o godzinie 16.00 na boisku sportowym w Osieczy odbyły się VII w historii WIELKIE DERBY PIŁKARSKIE OSIECZY. Tegoroczne derby były rekordowe pod względem frekwencji piłkarzy, ponieważ w obu drużynach zagrało łącznie aż 26 piłkarzy z Osieczy! Kolejne derby rozgrywane były w świetnej atmosferze, zawodnicy obu ekip pokazali waleczność, co mogło się podobać osieckiej publiczności. W tym roku mecz zakończył się zwycięstwem Leśnej 9:4.

Po zakończonym meczu z rąk Prezesa Orła Osiecza Michała Reka, Radnego Gminy Rzgów Jana Gośki oraz Sołtysa Osieczy Pierwszej Renaty Mirkiewicz kapitan zwycięskiej drużyny Krzysztof Robak odebrał okazały pamiątkowy puchar. Ponadto wszyscy uczestnicy wyjątkowego meczu otrzymali okolicznościowe medale ufundowane przez Urząd Gminy Rzgów. Warto zaznaczyć, że w składach obu drużyn można było zobaczyć weteranów, którzy kiedyś stanowili o sile zespołu  LZS „Orzeł” Osiecza a także najmłodszych adeptów osieckiego futbolu. Po meczu odbył się integracyjny grill obu drużyn. Wszyscy bawili się wyśmienicie do późnych godzin nocnych.

Leśna – Reszta Osieczy 9:4 (4:1)

Bramki dla „Leśnej”: Krzysztof Janiszewski (4),  Piotr Rurek (2), Dawid Trojanowski (1), Mariusz Janiszewski (1),  Hubert Miśkiewicz (1)

Bramki dla „Reszty”: Arkadiusz Pyrzyński (2), Kamil Paczka (1), Miłosz Fabiszak (1)

Sędziował: Kazimierz Robak (Osiecza)

Skład „Leśnej”: Bartłomiej Gałecki, Łukasz Gałecki, Michał Gałecki, Krzysztof Robak, Dawid Trojanowski, Krzysztof Janiszewski, Robert Janiszewski, Mariusz Janiszewski, Piotr Rurek, Dawid Rurek, Szymon Adasiak, Hubert Miśkiewicz,.

Skład „Reszty Osieczy”: Michał Rek, Sebastian Popiołek, Maciej Woźniak, Łukasz Kujawa, Krystian Lepczyński, Dominik Janiszewski, Robert Poniedziałek, Sebastian Przybylski, Kamil Paczka, Arkadiusz Pyrzyński, Miłosz Fabiszak, Paweł Kwaśniewski, Adam Kwaśniewski, Hubert Karpiński.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla sponsorów VII Wielkich Piłkarskich Derbów Osieczy, którymi byli:

- Urząd Gminy Rzgów
- Gminna Rada Sportu

- LZS Orzeł Osiecza
- OSP Osiecza
- Marek Pieniecki – firma EDEN – Kowalewek

Wyrazy uznania dla mieszkańców Osieczy za pomoc w organizacji imprezy. Podziękowania także dla wszystkich kibiców, którzy przybyli na stadion oraz dzielnie dopingowali zawodników z Osieczy.

Pełna galeria zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/pg/LZSOrzelOsiecza/photos/?tab=album&album_id=1397986843612055

Autor tekstu: Michał Rek

Autor zdjęć: Agnieszka Gałecka