VI Pieszy Rajd Szlakiem Napoleońskim po Gminie Rzgów

Dnia 20 września br. ponad 60-osobowa grupa uczniów klas V i VI ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie i Osieczy wraz z opiekunami: Mirosławą Paszkuć, Robertem Bandychem, Dominiką Krysińską (SP Rzgów) oraz Michałem Rekiem, Zofią Kołatą, Lidią Gośka (SP Osiecza) wzięła udział w VI edycji Pieszego Rajdu Szlakiem Napoleońskim po Gminie Rzgów. Coroczny rajd ma na celu upamiętnienie przemarszu wojsk napoleońskich przez tereny gminy w 1812r. a także poznanie uroków lokalnej przyrody. Uczestnicy rajdu ubrani we własnoręcznie wykonane czapki napoleońskie pokonali pieszo ponad 11 km na trasie Osiecza – Zarzewek – Zarzew – Józefowo – Rzgów. Przy chacie grillowej w Zarzewie dla pokrzepienia sił przygotowano ognisko z kiełbaskami oraz poczęstunek. Mimo pokonanych kilkunastu kilometrów najmłodsi piechurzy mieli jeszcze sporo energii, aby rozegrać napoleoński mecz piłki nożnej na Stadionie Gminnym w Rzgowie. Uczestnicy rajdu zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do szkół i już planują kolejne tego typu inicjatywy. Do zobaczenia za rok na szlaku!

Organizatorzy rajdu składają serdeczne podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich w Zarzewie za pomoc w organizacji poczęstunku!

Autor: Michał Rek

października 2017