Udany występ żaków GKS-u Rzgów na towarzyskim turnieju piłki nożnej dzieci Oranje Euro Mini Cup 2016 w Koninie

Dnia 21 maja na boisku sportowym ORLIK przy Szkole Podstawowej nr 9 w Koninie odbył się towarzyski turniej piłki nożnej dla dzieci „ORANJE EURO MINI CUP 2016”. Organizatorem rozgrywek był klub sportowy Oranje Konin. W turnieju przeznaczonym dla zawodników z roczników 2009-2011 wzięło udział 10 drużyn z klubów Oranje Konin, Oranje Turek i GKS Rzgów. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach systemem „każdym z każdym”. Każda z ekip „reprezentowała” drużynę z Mistrzostw Europy FRANCJA 2016. Drużyny GKS-u Rzgów „reprezentowały” Czechy i Irlandię.

W drużynie GKS Rzgów 2009 (Irlandia) zagrali: Eryk Chwaciński, Zofia Kubacka, Jakub Kunicki, Patryk Kwaśniewski, Filip Molenda, Julia Rydzewska, Igor Tomasik.

W drużynie GKS Rzgów 2010 (Czechy) zagrali: Filip Bartczak, Filip Jakubowicz, Mateusz Kuschek, Adam Nawrocki, Nicodem Parus

Obie drużyny prowadził sztab szkoleniowy w składzie: Piotr Lewandowski, Michał Rek.

Nasze drużyny bardzo dobrze zaprezentowały się w zmaganiach sportowych. „Czechy” w swojej grupie wysoko wygrały wszystkie mecze, natomiast „Irlandia” odnotowała dwa remisy i dwie minimalne porażki. Jednak nie wynik w tym turnieju był najważniejszy, a wspólna zdrowa rywalizacja fair play z rówieśnikami. Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze. Podczas rozgrywek zawodników dopingowała spora grupa rodziców. Na zakończenie zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i słodycze. W czerwcu w Turku planowany jest kolejny turniej piłki nożnej dla dzieci z roczników 2009-2011. O szczegółach powiadomimy wkrótce.

Autor: Michał Rek

października 2017