Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Uczennice Zespołu Szkół w Sławsku w profesjonalnym filmie pełnometrażowym

Dnia 1 grudnia br.  uczennice Zespołu Szkół w Sławsku i Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego im. Unii Europejskiej w Trąbczynie wraz z opiekunami: Justyną Frasz-Ignaczak i Michałem Rekiem wzięły udział w realizacji polsko-holenderskiego filmu fabularnego pt. „Light as feathers” („Lekki jak piórko”). Tego dnia w Hali Sportowej w Rychwale nagrywano sceny z meczu siatkówki z udziałem zawodniczek ZSG Trąbczyn i ZS Sławsk. Dziewczęta miały okazję wystąpić przed kamerą w profesjonalnym filmie pełnometrażowym. Mimo, że zagrały role drugo- i trzecioplanowe, jednak było to dla nich ciekawe doświadczenie. Może będzie to dla nich początek kariery filmowej „na dużym ekranie”?

Film pt. „Light as feathers” („Lekki jak piórko”) opowiada o trudnej miłości nastolatków oraz przezwyciężaniu problemów w relacjach z dorosłymi.  W fabularnym filmie, który realizowany jest w Osieczy k. Konina występują sami aktorzy-amatorzy. Producentem projektu jest Agencja Filmowa „Family Affair Films” z siedzibą w Amsterdamie. Zespół reżyserski tworzą: Rosanne Pel, Aafke Beernink oraz Robert Woźniak. Środki finansowe na realizację projektu pochodzą z Holenderskiego Instytutu Filmowego. Zdjęcia trwają od 2015 roku, cały projekt ma zostać ukończony jesienią 2017. Młodzi reżyserzy planują w przyszłości projekcję filmu podczas rozmaitych międzynarodowych festiwali filmowych.

Autor: Michał Rek
 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  18
  grudnia 2018

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULA INFORMACYJNA WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry