Tablica monitorująca prędkość w Sławsku

W Sławsku, przy drodze powiatowej, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz., Zarząd Dróg Powiatowych zainstalował prewencyjną, elektroniczną tablicę, która pokazuje kierowcom jaki grozi im mandat, kiedy zignorują znaki.

Zasilane solarnie urządzenie posiada próg prędkości - przekroczenie go sygnalizowane jest zmianą koloru wyświetlacza prędkości z zielonego na czerwony (pulsujący) oraz wyświetlającym się czerwonym napisem ZWOLNIJ. Po przekroczeniu przez kierowcę prędkości wyświetla się również informacja, ile zgodnie z kodeksem wykroczeń może on otrzymać punktów karnych oraz jakiej wysokości grozi mu mandat.

Kierowca jadący zgodnie z przepisami nagrodzony zostaje zielonym komunikatem DZIĘKUJĘ.

października 2019