Szkolne Obchody Dnia Europy w Szkole Podstawowej w Osieczy wraz z podsumowaniem Szkolnego Turnieju Piłki Nożnej Małe EURO 2016 w Osieczy

Dnia 10 maja br. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Osieczy odbył się uroczysty apel z okazji Szkolnego Dnia Europy. Na początku uroczystości nauczycielka j. angielskiego p. Zofia Kołata przeprowadziła Quiz o Europie dla klas IV-VI. Uczniowie odpowiadali na pytania oraz rozwiązywali zagadki dotyczące Unii Europejskiej. Ostatecznie zwycięzcą zmagań okazała się kl. VI, która wyprzedziła kl. IV i kl. V. Dla wszystkich klas uczestniczących w quizie czekały słodkie niespodzianki.

Podczas apelu podsumowano także Szkolny Turniej Piłki Nożnej „Małe EURO 2016 w Osieczy”. Po dwutygodniowych zmaganiach sportowych najlepsza okazała się drużyna NIEMIEC, która po niezwykle wyrównanych meczach wyprzedziła POLSKĘ oraz HISZPANIĘ. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, medale, nagrody książkowe oraz upominki ufundowane przez organizatora zmagań – nauczyciela wychowania fizycznego p. Michała Reka.

Pamiątkowymi statuetkami i dyplomami wyróżniono także Najlepszego Bramkarza Turnieju, którym został Wiktor Wiśniewski z kl. IV oraz Najlepszych Strzelców Turnieju – Kacpra Kazimierczaka z kl. VI oraz Krystiana Myślickiego z kl. IV, którzy zdobyli po 5 bramek.

Klasyfikacja Końcowa Szkolnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej „Małe Euro 2016 w Osieczy”:

1. NIEMCY 9pkt 12-3
  2. POLSKA 7pkt 9-9
  3. HISZPANIA 1pkt 6-15

Składy drużyn:
NIEMCY: Wiktor Duszyński (kl. VI), Kacper Kazimierczak (kl. VI), Filip Santysiak (kl. V), Anastazja Walna (kl. VI), Wiktor Wiśniewski (kl. IV)
POLSKA: Kacper Kubiak (kl. III), Miłosz Kubiak (kl. III), Adam Kunicki (kl. IV), Hubert Miśkiewicz (kl. IV), Krystian Myślicki (kl. IV), Konrad Sabaciński (kl. IV).
HISZPANIA: Kacper Kałużny (kl. V), Hubert Karpiński (kl. V), Jakub Kmieć (kl. V), Paweł Kwaśniewski (kl. V), Piotr Samulczyk (kl. IV), Mateusz Zając (kl. V).

Klasyfikacja Strzelców Szkolnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej „Małe Euro 2016 w Osieczy”:

1. Krystian Myślicki, Kacper Kazimierczak – 5 goli
  2. Kacper Kubiak – 4 gole
  3. Wiktor Duszyński, Wiktor Wiśniewski, Hubert Karpiński – 3 gole
  4. Mateusz Zając – 2 gole
  5. Filip Santysiak – 1 gol

Podczas apelu z okazji Szkolnego Dnia Europy rozstrzygnięto także konkurs plastyczny pt. „Kibicujemy na EURO 2016!”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie plakatu zachęcającego do kibicowania wybranej drużynie piłkarskiej.

Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Kibicujemy na EURO 2016!”:
Kategoria kl. I-III
I miejsce – Paulina Matuszak – kl. III
II miejsce – Jakub Szczepaniak – kl. I
III miejsce – Szymon Szymkiewicz – kl. I

Kategoria kl. IV-VI
I miejsce – Oliwia Skitek – kl. V
II miejsce – Hubert Karpiński – kl. V
III miejsce – Zuzanna Ptak – kl. VI

Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczestnikom zmagań wiedzowych, sportowych i plastycznych!

Autor: Michał Rek

października 2017