Symulacja wypadku drogowego w Sławsku

Symulacja wypadku samochodowego w Sławsku była kolejną okazją, by zaprezentować wspólne działania służb ratowniczych - strażaków, policji i pogotowia ratunkowego.  Pokazowi przyglądali się uczniowie Zespołu Szkół w Sławsku oraz zebrani Mieszkańcy. Schemat pozorowanego wypadku przewidywał potrącenie pieszego, oraz jedną osobę poszkodowaną uwięzioną w pojeździe. Za pomocą narzędzi hydraulicznych został wykonany dostęp do rannej osoby, następnym krokiem była ewakuacja poszkodowanego z samochodu z zachowaniem technik ratownictwa. Przy wykorzystaniu sprzętu ratownictwa medycznego udzielono poszkodowanym pomocy.  Podczas pokazu dzieci i młodzież mogła dowiedzieć się o prawidłowych zasadach zachowania się podczas wypadku samochodowego.
Ćwiczenia miały na celu sprawdzenia gotowości bojowej jednostek OSP z terenu Gminy Rzgów, oraz usprawnienie koordynacji akcji ratunkowej z jednostkami z terenu powiatu konińskiego.

października 2017