Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Symulacja wypadku drogowego w Sławsku

Symulacja wypadku samochodowego w Sławsku była kolejną okazją, by zaprezentować wspólne działania służb ratowniczych - strażaków, policji i pogotowia ratunkowego.  Pokazowi przyglądali się uczniowie Zespołu Szkół w Sławsku oraz zebrani Mieszkańcy. Schemat pozorowanego wypadku przewidywał potrącenie pieszego, oraz jedną osobę poszkodowaną uwięzioną w pojeździe. Za pomocą narzędzi hydraulicznych został wykonany dostęp do rannej osoby, następnym krokiem była ewakuacja poszkodowanego z samochodu z zachowaniem technik ratownictwa. Przy wykorzystaniu sprzętu ratownictwa medycznego udzielono poszkodowanym pomocy.  Podczas pokazu dzieci i młodzież mogła dowiedzieć się o prawidłowych zasadach zachowania się podczas wypadku samochodowego.
Ćwiczenia miały na celu sprawdzenia gotowości bojowej jednostek OSP z terenu Gminy Rzgów, oraz usprawnienie koordynacji akcji ratunkowej z jednostkami z terenu powiatu konińskiego.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  29
  styczeń 2020

  Dziś są imieniny:

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ OCEŃ URZĄD ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry