Symulacja wypadku drogowego

W poniedziałkowy poranek przy Sali OSP w Rzgowie wydarzył się wypadek drogowy. Była to symulacja zorganizowana przy pełnym zaangażowaniu Partnerów tj., Komendy Miejskiej Policji w Koninie, Pogotowia Ratunkowego w Koninie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy (OSP Branno, OSP Rzgów, OSP Zastruże).

Tematem symulacji było potrącenie pieszego, w rolę którego wcielił się jeden z uczniów gimnazjum, poszkodowanym był również kierowca auta. Bardzo szybko po powiadomieniu służb o wypadku na miejscu pojawili się strażacy, pogotowie ratunkowe i policjanci. Wszyscy przystąpili do przypisanych sobie zadań zmierzających do udzielenia pomocy poszkodowanemu, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ustaleniu okoliczności wypadku. Zdarzenie, które obejrzało ponad 300 osób  wyglądało naprawdę groźnie i bardzo realistycznie.

Narratorzy informowali zebranych Mieszkańców, uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum ze Rzgowa o zasadach zachowania się podczas wypadku drogowego.

W 2016 roku  w Polsce odnotowano 33.664 zdarzenia drogowe, z czego osób zabitych - 3.026, rannych - 4.766. W wielkopolsce zdarzeń drogowych było - 2.316, osób zabitych - 249 , rannych - 2.683. Mało tego wczoraj 14 maja w całej Polsce ujawniono 349 osób nietrzeźwych, doszło do 81 wpadków, rannych było 106 osób a 4 zostały zabite.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom za sprawne przeprowadzenie akcji.

grudnia 2017