Sukces ucznia Szkoły Podstawowej w Rzgowie w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR 2016

„Bóbr” jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, zainicjowanym w roku 2004 na Litwie. Konkurs Bóbr jest przeprowadzany raz w roku, drogą internetową, jednocześnie w większości uczestniczących w nim krajach. W Polsce organizatorami konkursu są Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz firma Learnetic z Gdańska. Konkurs ma charakter jednorazowego testu wykonywanego samodzielnie przez uczestnika konkursu z pomocą komputera na oprogramowaniu konkursowym. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komutacyjnego i algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów wszystkich etapów edukacyjnych.

W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie po raz drugi stanęli do konkursu. Siedmioosobowa reprezentacja w składzie: Patryk Wielgosik i Szymon Fabiszak z kl. V oraz Filip Fabisiak, Kacper Matuszak, Kamil Grześkiewicz, Paweł Koziarski i Maciej Mikołajczyk z klasy VI dnia 9 listopada 2016 r. przystąpiła do rozwiązywania konkursowego testu online. W zawodach wzięło udział ponad 15 tyś. Uczniów z całej Polski.

Miło nam poinformować, że laureatem III miejsca został Maciej Mikołajczyk, który uzyskał bardzo dobry wynik 100 punktów. W piątek 10 marca 2016 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu. W uroczystości wziął udział Maciek wraz ze swoim tatą Panem Stanisławem Mikołajczykiem i opiekunem Panem Robertem Bandychem. W trakcie imprezy była okazja do zwiedzenia muzeum informatyki i zabawę z robotami.

Gratulujemy naszemu uczniowi sukcesu w konkursie.

października 2017