Sukces Sołectwa Osiecza Pierwsza

Sołectwo Osiecza Pierwsza zdobyło wyróżnienie w konkursie „Fundusz Sołecki - najlepsza inicjatywa”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 3 lipca br. w Licheniu podczas Konferencji „Wiejska Polska”.

Pani Sołtys Renata Mirkiewicz odebrała nagrodę z rąk Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego oraz Prezesa Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Ireneusza Niewiarowskiego.

Doceniony został projekt „Pięknieje Wieś Osiecza Pierwsza – II etap. W wyniku realizacji zadania powstała strefa rekreacji oraz boisko do tenisa. Odmulono zbiornik wodny, ogrodzono go, obsiano trawą. W ramach wkładu własnego mieszkańcy przygotowali teren, oczyścili go, wywieźli ziemię, posadzili krzewy wokół zbiornika. Oprócz funduszu sołeckiego pozyskano dofinansowanie w ramach Programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”.

Gratulujemy

października 2017