Sławsk w krainie tulipanów

We wtorek, 2. maja Koło Gospodyń Wiejskich w Sławsku zorganizowało wycieczkę na Międzynarodowe Targi Tulipanów do Chrzypska Wielkiego w powiecie Międzychód. W wycieczce udział wzięło 35 osób, miłośników kwiatów ze Sławska oraz okolicznych miejscowości. Podczas targów zwiedzaliśmy plantację odmian szlachetnych zarówno tulipanów jak i innych kwiatów cebulkowych. Przepiękne kobierce kwiatów cieszyły oczy wszystkich zwiedzających. Na kiermaszu ogrodniczym można było zakupić sadzonki, nasionka, gotowe bukiety kwiatów oraz akcesoria do ogrodu. Targom towarzyszyła wystawa maszyn rolniczych oraz zawody konne, były też atrakcje dla dzieci.
W pierwszym dniu targów, 1. maja miał miejsce chrzest nowych odmian tulipanów. Nadano im następujące imiona- dr Joanny Krause- jedna z największych specjalistów w zakresie uprawy ozdobnych roślin cebulkowych i Mariana Woronina- sportowca, sprintera. Nadawanie imienia nowym odmianom to już coroczna tradycja firmy ogrodniczej Bogdana Królika z Chrzypska Wielkiego. Zwiedzając plantację handlową choć na chwilę mogliśmy poczuć się jak w Holandii- ojczyźnie tulipanów. Na pamiątkę wycieczki zakupiliśmy kwiaty tulipanów i hiacyntów wraz z cebulką oraz inne sadzonki roślin ozdobnych aby posadzić we własnym ogródku. Zarząd KGW w Sławsku dziękuje wszystkim uczestnikom wycieczki za udział i miłą atmosferę. Zapraszamy na kolejne wyjazdy, o których będziemy informować na facebooku „Sławsk- moja mała ojczyzna”.

Teresa Kwiatkowska

października 2017