Remis GKS-u Rzgów z Czarnymi Brzeźno w XV kolejce A-Klasy

W meczu XV kolejki A-Klasy rozegranym 23 kwietnia na Stadionie Gminnym w Rzgowie drużyna GKS-u Rzgów zremisowała z Czarnymi Brzeźno!

GKS Rzgów – Czarni Brzeźno 1:1 (0:0)

Bramka dla GKS-u Rzgów: Rafał Galant (1)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: P. Kieliszkowski, M. Szambelan, P. Ziarniak, D. Legumina, Ł. Sobczak, S. Kubacki, N. Szambelan, K. Juśkiewicz, M. Woźniak, T. Ostrowski, R. Galant, K. Wrzaskowski, M. Szwat, M. Olszewski, A. Grzechowski, K. Sakowski, K. Sikorski. Trener: P. Lewandowski

Kolejne spotkanie ligowe z drużyną Czarnych Brzeźno zapowiadało się bardzo ciekawie, gdyż obie drużyny nastawione były na zgarnięcie pełnej puli punktów. Od początku meczu drużyna z Brzeźna próbowała narzucić swój styl gry. Jednak mimo optycznej przewagi w początkowych 20 minutach zawodnicy Czarnych nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie naszej defensywy. Drużyna GKS-u nie pozostawała dłużna ekipie z Brzeźna stwarzając sobie groźne sytuacje za sprawą Rafała Galanta i Norberta Szambelana. Niestety w 24 minucie plac gry musiał opuścić nasz pomocnik Kamil Juśkiewicz, u którego odnowiła się kontuzja kostki. Do przerwy mimo prób obu drużyn wynik bezbramkowy nie uległ zmianie. Po zmianie stron nasza drużyna przejęła inicjatywę dzięki kilku szybkim akcjom naszych pomocników. Jednak nasi zawodnicy nie potrafili pokonać bramkarza Czarnych. Niestety to goście objęli prowadzenie w 66 minucie, kiedy to zawodnik Czarnych z rzutu wolnego z 25 metrów pokonał rozpaczliwie interweniującego Przemka Kieliszkowskiego. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać bo już w 71 minucie brawurowym wejściem w pole karne popisał się Rafał Galant pokonując bramkarza gości. Do końca spotkania mimo naszej optycznej przewagi wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się remisem 1-1. Za tydzień tj. w niedzielę 1 maja udajemy się na mecz wyjazdowy z Wartą Pyzdry. Będziemy tam walczyć o kolejne punkty niezbędne w walce o utrzymanie w A-Klasie.

Autor: Michał Rek

października 2017