Rajd Rowerowy rzgowskich Optymistów Rowerzystów do Wioski Norweskiej

Dnia 17 lipca br. Gminna Grupa Rowerowa „Optymiści Rowerzyści” zorganizowała rajd rowerowy do Wioski Norweskiej „ARENDEL” we Włodzimirowie (gm. Zagórów). W wycieczce wzięło udział prawie 40 rowerzystów z terenu gminy Rzgów. Po przybyciu na miejsce, właściciel gospodarstwa agroturystycznego p. Aleksander Dyczek oprowadził wszystkich po urokliwej wiosce oraz zaprezentował charakterystyczne zabudowania w stylu skandynawskim. Gospodarze przybliżyli rowerzystom kulturę norweską opowiadając rozmaite ciekawostki z życia Skandynawów. Ponadto uczestnicy rajdu mieli okazję zobaczyć na żywo m.in. renifery, kuce szetlandzkie i konie fiordzkie. Było można także skosztować tradycyjnego norweskiego sera Brunost. Na amatorów wycieczek rowerowych czekał grill przygotowany przez gospodarzy obiektu. Wszyscy zgodnie uznali, że był to niezwykle udany rajd. Mimo przejechanych prawie 50 kilometrów, humory wszystkim dopisywały. „Optymiści Rowerzyści” mają w planach kolejne rajdy, o których będziemy informować na bieżąco.

Autor: Michał Rek

grudnia 2017