Porażka GKS-u Rzgów ze Zjednoczonymi Rychwał w I Rundzie Pucharu Polski KOZPN

W meczu I Rundy Pucharu Polski KOZPN rozegranym 17 sierpnia na Stadionie Miejskim w Rychwale drużyna GKS-u Rzgów przegrała ze Zjednoczonymi Rychwał 3:6!

Zjednoczeni Rychwał– GKS Rzgów 6:3 (3:1)

Bramki dla GKS-u Rzgów: Rafał Bukiewicz (2), Kordian Sakowski (1)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: K. Zieliński, D. Legumina, P. Ziarniak, J. Karmowski, M. Grzegorski, M. Szambelan, T. Ostrowski, M. Woźniak, H. Chojnacki, R. Bukiewicz, K. Sakowski, M. Szwat, Sz. Fabisiak, P. Rybczyński, K. Sikorski. Trener: P. Lewandowski

Do meczu I rundy Pucharu Polski przystąpiliśmy osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników. Wiadomo było, że Zjednoczeni Rychwał, pokrzepieni pewnym zwycięstwem w I kolejce Okręgówki będą bardzo trudnym rywalem. Mecz dla naszej drużyny rozpoczął się fatalnie, bo już w 1. minucie zbyt krótkie wykopnięcie piłki przez naszego bramkarza Kacpra Zielińskiego przejął napastnik Zjednoczonych i zdobył pierwszą bramkę w tym meczu. Gra naszego zespołu od początku meczu nie wyglądała zbyt dobrze, nasi zawodnicy nie potrafili przebić się przez defensywę rywali. Zawodnicy z Rychwała grali siłowo i wykorzystywali to w każdej akcji, szczególnie wyłuskując piłkę w środku pola. Co chwila napastnicy Zjednoczonych stwarzali sobie sytuacje strzeleckie. W 17 minucie gospodarze powiększyli prowadzenie do dwóch bramek po brawurowym wejściu w pole karne jednego ze swoich zawodników. Zawodnicy GKS-u Rzgów nie składali broni i próbowali zmienić niekorzystny rezultat. W międzyczasie znakomitą sytuację „sam na sam” miał Rafał Bukiewicz, jednak piłkę po jego strzale pewnie chwycił Dawid Siwek. Ambitna walka naszych piłkarzy dała efekty w 40 minucie, kiedy to Kordian Sakowski zdobył bramkę kontaktową. Niestety dwie minuty później Zjednoczeni ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, po strzale głową z dośrodkowanego rzutu rożnego. Do przerwy przegrywaliśmy 1-3. Po zmianie stron nasza drużyna zaczęła grać dużo śmielej. Piłkarze GKS-u dłużej utrzymywali się przy piłce, stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji strzeleckich. Zawodnicy Zjednoczonych opierali od tego momentu swoją grę na kontratakach.  GKS miał kilka klarownych sytuacji głównie za sprawą Kordiana Sakowskiego i Rafała Bukiewicza, jednak znakomicie w bramce rywali spisywał się Dawid Siwek. Ostatnie 15 minut meczu to festiwal strzelecki obu ekip. Najpierw Zjednoczeni zdobyli w przeciągu dziesięciu minut trzy bramki. Jednak ostatnie słowo należało do zawodników GKS-u, którzy zdobyli dwie bramki za sprawą niezawodnego Rafała Bukiewicza. Ostatecznie przegrywamy to spotkanie 3-6 i odpadamy z rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu KOZPN. Jednak warto docenić fakt, że w okresie przygotowawczym przed rozgrywkami ligowymi mogliśmy zmierzyć się z silną drużyną. Ponadto w oficjalnych rozgrywkach seniorskich zadebiutowali: Mateusz Grzegorski oraz Piotr Rybczyński, którzy zaliczyli niezłe zawody. Teraz możemy skupić się na rozgrywkach ligowych A-Klasy, które z pewnością dostarczą także wielu emocji. Gratulujemy drużynie Zjednoczonych Rychwał awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski KOZPN a kibiców naszego klubu zapraszamy na kolejne mecze GKS-u Rzgów w rozgrywkach ligowych A-Klasy w sezonie 2016/17!

Autor: Michał Rek

grudnia 2017