Porażka GKS-u Rzgów z Wartą Rumin w XI kolejce A-Klasy

W meczu XI kolejki A-Klasy rozegranym 5 listopada na Stadionie Gminnym w Rzgowie drużyna GKS-u Rzgów przegrała z Wartą Rumin 0:3!

GKS Rzgów – Warta Rumin 0:3 (0:0)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: K. Zieliński, D. Legumina, M. Grzegorski, M. Szambelan, S. Kubacki, T. Ostrowski, M. Woźniak, M. Czajka, M. Szwat, K. Sakowski, R. Bukiewicz, K. Sikorski, M. Kałużny, K. Tomalczyk, M. Mrówczyński. Trener: P. Lewandowski

Mecz z Wartą Rumin zapowiadał się niezwykle ciekawie, gdyż bardzo chcieliśmy przełamać fatalną passę bez zwycięstwa. Od początku meczu staraliśmy się narzucić własny styl gry. Stworzyliśmy sobie przewagę, jednak mimo dwóch znakomitych sytuacji zarówno Rafała Bukiewicza i Mateusza Woźniaka, nie potrafiliśmy pokonać bramkarza gości. Warta rozgrywała swoje akcje głównie dalekimi przerzutami, co znakomicie „przechwytywała” nasza defensywa. Mimo naszego naporu pierwsza część gry bez bramek. Po zmianie stron drużyna Warty zaczęła sobie poczynać dużo śmielej. Goście częściej utrzymywali się przy piłce i coraz groźniej atakowali naszą bramkę. W 67 minucie w polu karnym Mateusz Szambelan fauluje napastnika Warty i sędzia główny odgwizduje rzut karny. Na nasze szczęście znakomicie broni go Kacper Zieliński. Niestety zmęczenie naszych zawodników dawało się bardziej we znaki, co wykorzystali rywale. W 75 minucie w polu karnym brutalnie zostaje sfaulowany nasz bramkarz, który niestety z bólem musi opuścić plac gry. W jego miejsce pojawia się Kacper Sikorski. Kilka minut później rywale obejmują prowadzenie w kontrowersyjnych okolicznościach po bramce ze spalonego. Ta sytuacja niestety kolejny raz „ustawiła” nam mecz. Piłkarze GKS-u próbowali wyrównać stan rywalizacji, jednak mimo prób Michała Szwata czy Rafała Bukiewicza nie mogliśmy znaleźć sposobu na bramkarza rywali. Goście złapali „wiatr w żagle” i w końcowych minutach gry zdobyli kolejne dwie bramki. Tym samym przegrywamy ten mecz 0-3, choć wynik wcale nie oddaje przebiegu tego meczu. Miejmy nadzieję, że w kolejnym meczu „o życie” z Piastem Grodziec uda nam się w końcu przełamać i zdobędziemy kolejne niezwykle cenne punkty w walce o utrzymanie.

Autor: Michał Rek

października 2017