Porażka GKS-u Rzgów z Wartą Pyzdry w wyjazdowym meczu XVI kolejki A-Klasy

W meczu XVI kolejki A-Klasy rozegranym 1 maja na Stadionie w Pyzdrach drużyna GKS-u Rzgów przegrała z Wartą Pyzdry 5:6!

Warta Pyzdry – GKS Rzgów 6:5 (4:2)

Bramki dla GKS-u Rzgów: Tomasz Ostrowski (3), Michał Szwat (1), Kordian Sakowski (1)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: K. Sikorski, M. Szambelan, P. Ziarniak, D. Legumina, Ł. Sobczak, S. Kubacki, M. Woźniak, T. Ostrowski, R. Galant, K. Wrzaskowski, M. Szwat, K. Juśkiewicz, N. Szambelan, M. Olszewski, K. Sakowski, T. Świerczewski. Trener: P. Lewandowski

Do meczu z Wartą Pyzdry przystąpiliśmy niezwykle skoncentrowani i zmotywowani na korzystny wynik. Jednak przed samym meczem podczas rozgrzewki odnowiła się kontuzja kolana u naszego nominalnego bramkarza Tomasza Świerczewskiego. Między słupkami naszej bramki pojawił się debiutant – Kacper Sikorski. Mecz rozpoczął się dla naszego zespołu bardzo źle, kiedy to po stracie w 5. minucie Michała Szwata piłkę przejęli zawodnicy Warty wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. W 13. minucie było już 2-0, kiedy to błąd naszej defensywy wykorzystał napastnik z Pyzdr. Gra naszego zespołu wyglądała fatalnie, mnożyły się straty, nie potrafiliśmy stworzyć groźnej akcji. Jednak w 16. minucie ku zaskoczeniu licznie zgromadzonych kibiców bramkę kontaktową dla naszego zespołu zdobywa strzałem w długi róg  Michał Szwat.  Niestety dwie minuty później błąd Piotra Ziarniaka w defensywie wykorzystują gospodarze i ponownie wychodzą na dwubramkowe prowadzenie. Gra naszego zespołu pozostawiała nadal wiele „do życzenia”. Debiutant Kacper Sikorski kilkukrotnie znakomitymi paradami ratował nasz zespół z opresji. W 24. minucie po rzucie rożnym drugą bramkę dla GKS-u Rzgów zdobywa w zamieszaniu podbramkowym Tomasz Ostrowski. Mimo słabej gry nadal mieliśmy kontakt z rywalami. Niestety w 40 minucie kolejny raz gospodarze cieszyli się z bramki po przepięknym rajdzie pomocnika Warty i strzale z dystansu w samo okienko naszej bramki. Na domiar złego w 42 minucie sędzia główny zawodów odgwizdał niezwykle kontrowersyjny rzut karny dla Warty, po którym nasz stoper Sebastian Kubacki otrzymał czerwoną kartkę. Do egzekwowania rzutu karnego podszedł doświadczony zawodnik Warty, jednak znakomicie obronił jego strzał rozgrywający świetne zawody Kacper Sikorski. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie i to Warciarze prowadzili 4-2. Po zmianie stron na placu gry pojawili się: Mariusz Olszewski i Kamil Juśkiewicz. W 48 minucie po dobitce w sytuacji sam na sam naszego bramkarza pokonuje napastnik Warty i wydawało się być po meczu. Niekorzystny wynik i gra w dziesiątkę nie podłamała naszego zespołu i mimo przewagi gospodarzy dzielnie stawialiśmy opór rywalom. W 62 minucie po faulu na Rafale Galancie, Tomasz Ostrowski pewnie zdobywa trzecią bramkę dla naszego zespołu. Niestety w 76 minucie to rywale ponownie mogli cieszyć się z kolejnej bramki po kolejnym potężnym strzale z dystansu. Mimo takiego obrotu sprawy nasz zespół nadal ambitnie walczył, czego efektem była bramką Kordiana Sakowskiego, który wykorzystał znakomite podanie Rafała Galanta. Ostatnie dziesięć minut gry to heroiczna walka naszego zespołu. W 90 minucie po strzale z rzutu wolnego Tomasz Ostrowski kompletuje hattricka w tym meczu, jednak kilka chwil po tej akcji sędzia główny zakończył to spotkanie. Tym samym przegrywany po niezwykle ciekawym meczu 5:6. W tym spotkaniu było wszystko najciekawsze dla kibiców: piękne bramki i parady bramkarskie, rzuty karne. Nie obyło się także bez kontrowersyjnych decyzji sędziów. Niestety o porażce zaważyła słaba postawa naszej defensywy, która zbyt łatwo dopuszczała do sytuacji strzeleckich rywali. Za tydzień niezwykle ważny mecz z Wartą Kramsk, która jest naszym bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w A-Klasie. Serdecznie zapraszamy na mecz 7 maja o godz. 17.00 na Stadion Gminny w Rzgowie! Bądźcie naszym 12-stym zawodnikiem!

Autor: Michał Rek

października 2017