Porażka GKS-u Rzgów z Wartą Kramsk w XVII Kolejce A-Klasy

W meczu XVII kolejki A-Klasy rozegranym 7 maja na Stadionie Gminnym w Rzgowie drużyna GKS-u Rzgów przegrała z Wartą Kramsk 2:3!

GKS Rzgów – Warta Kramsk 2:3 (1:2)

Bramki dla GKS-u Rzgów: Mateusz Woźniak (1), Michał Szwat (1)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: K. Sikorski, M. Szambelan, P. Ziarniak, D. Legumina, Ł. Sobczak, M. Olszewski, M. Woźniak, T. Ostrowski, K. Wrzaskowski, M. Szwat, K. Juśkiewicz, R. Bukiewicz, J. Karmowski, H. Chojnacki, K. Wrzaskowski, A. Grzechowski, K. Sakowski, K. Zieliński. Trener: P. Lewandowski

Mecz z Wartą Kramsk był niezwykle ważny dla dolnego układu tabeli A-Klasy, dlatego też drużynie GKS-u zależało na jak najkorzystniejszym rezultacie. Od początku spotkania nasi piłkarze przeważali jednak nie potrafiliśmy pokonać bramkarza Warty. Znakomitą sytuację już w 12 minucie gry miał Mateusz Szambelan, który z kilku metrów dobijał strzał Tomasza Ostrowskiego, jednak piłkę z linii brakowej znakomicie sparował bramkarz Kramska. GKS grał głębokim pressingiem, co zaskoczyło Warciarzy i wprowadzało chaos w ich defensywie. Jednak mimo naszego naporu wynik był bezbramkowy. Niestety w 23 minucie po stałym fragmencie gry daleki wykop zawodnika z Kramska przechwycił napastnik gości i silnym strzałem dał im prowadzenie. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać, kiedy to Mateusz Wożniak w 27 minucie po zamieszaniu w podbramkowym zdecydował się na strzał z 16 metrów i pokonuje bramkarza Warty. Bramka wyrównująca podziałała na nas zespół motywująco i nadal byliśmy stroną przeważającą. Jednak to rywale ponownie wyszli na prowadzenie w 36 minucie, kiedy to po błędzie naszej defensywy w sytuacji sam na sam Kacpra Sikorskiego pokonał zawodnik Warty. Do przerwy przegrywaliśmy 1-2. Tuż po zmianie stron w naszym zespole pojawili się najmłodsi w drużynie Rafał Bukiewicz i Janusz Karmowski. Niestety kilka minut po wznowieniu gry w 52 minucie trzecią bramkę w dość ekwilibrystyczny sposób zdobywa napastnik Warty wykorzystując nieporozumienie naszej defensywy z bramkarzem. Bramkę kontaktową dla naszego zespołu w 58 minucie zdobywa Michał Szwat, który wykorzystał podanie Rafała Bukiewicza w zamieszaniu w polu karnym. Od tego momentu nasz zespół jeszcze bardziej starał się wywalczyć korzystny wynik w tym meczu. Rywale groźnie kontratakowali. Dwukrotnie w sytuacjach sam na sam nasz zespół ratował Kacper Sikorski. GKS Rzgów mimo rozpaczliwych ataków nie potrafił odmienić losów tego spotkania i wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie w niezwykle ważnym meczu przegrywamy 2-3 z drużyną, która bezpośrednio z nami walczy o utrzymanie w rozgrywkach A-Klasy. Porażka jeszcze bardziej skomplikowała naszą sytuację w tabeli ligowej. Za tydzień 15 maja udajemy się do Dąbroszyna na niezwykle ważny mecz z tamtejszym Fanclubem. Miejmy nadzieję, że nasi piłkarze wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności i wywalczą korzystny rezultat.

Autor: Michał Rek

grudnia 2017