Porażka GKS-u Rzgów z Orłami Huta Łukomska w IV kolejce A-Klasy

W meczu IV kolejki A-Klasy rozegranym 17 września na Stadionie Gminnym w Rzgowie drużyna GKS-u Rzgów przegrała z Orłami Huta Łukomska 1:2!

GKS Rzgów– Orły Huta Łukomska 1:2 (1:1)

Bramka dla GKS-u Rzgów: bramka samobójcza (1)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: K. Sikorski, D. Legumina, Ł. Sobczak, J. Karmowski, M. Grzegorski, M. Szambelan, T. Ostrowski, M. Woźniak, H. Chojnacki, M. Kałużny, R. Bukiewicz, T. Świerczewski, M. Szwat, M. Olszewski, A. Grzechowski, P. Rybczyński, K. Sakowski, M. Mrówczyński, W. Siepka. Trener: P. Lewandowski

Mecze z Orłami Huta Łukomska zawsze były niezwykle waleczne. Tak było i tym razem. Spotkanie ułożyło się dla nas bardzo dobrze, kiedy to w 7 minucie po bramce samobójczej objęliśmy prowadzenie. Niestety pięć minut później w zamieszaniu podbramkowym rywale wyrównali. Od  tego momentu mecz zaostrzył się. Obie drużyny próbowały sforsować bloki defensywne przeciwników, jednak bezskutecznie. Do przerwy wynik  remisowy 1-1. Po zmianie stron piłkarze gości stworzyli sobie przewagę, czego efektem były coraz to groźniejsze akcje pod naszą bramką. Po jednej z nich, w 64 minucie, w zamieszaniu w polu karnym przypadkowo piłkę ręką zagrał obrońca Mateusz Grzegorski. Sędzia główny wskazał na 11 metr, który na bramkę zamienił zawodnik Orłów. Piłkarze GKS-u próbowali w ostatnim kwadransie gry rozpaczliwie zmienić niekorzystny rezultat, jednak mimo kilku prób Rafała Bukiewicza i Michała Szwata wynik nie uległ zmianie. Ostatecznie przegrywamy to spotkanie 1-2 i tym samym zaliczamy pierwszą porażkę w tym sezonie A-Klasy u siebie. Za tydzień, w niedzielę 25 września udajemy się na mecz wyjazdowy z rezerwami Victorii Września. W zeszłym sezonie dwukrotnie minimalnie przegraliśmy, w tym sezonie będzie więc okazja do rewanżu. Zapowiada się niezwykle ciekawe piłkarskie widowisko. Serdecznie zapraszamy na mecz!

Autor: Michał Rek

października 2017