Porażka GKS-u Rzgów z Czarnymi Ostrowite w VI kolejce A-Klasy

W meczu VI kolejki A-Klasy rozegranym 1 października na Stadionie Gminnym w Ostrowitem drużyna GKS-u Rzgów przegrała z Czarnymi Ostrowite 0:2!

Czarni Ostrowite– GKS Rzgów 2:0 (1:0)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: K. Sikorski, D. Legumina, J. Karmowski, P. Ziarniak, M. Olszewski, M. Szambelan, T. Ostrowski, H. Chojnacki, M. Szwat, K. Sakowski, R. Bukiewicz, M. Woźniak, S. Kubacki, M. Mrówczyński, K. Wrzaskowski, M. Kałużny, K. Zieliński, Ł. Twardowski, K. Tomalczyk. Trener: P. Lewandowski

Wyjazdowe spotkanie z Czarnymi Ostrowite zapowiadało się niezwykle ciekawie. Gospodarze z dużymi aspiracjami na awans do Klasy Okręgowej i nasza drużyna, która za wszelką cenę chciała przełamać złą passę dwóch porażek z rzędu. To gwarantowało waleczne piłkarskie widowisko i tak też było. Od początku spotkania zawodnicy Czarnych starali się szybko zdobyć bramkę, jednak nasza defensywa mimo naporu gospodarzy spisywała się bez zarzutów. Nasza drużyna próbowała swoich sił głównie z kontrataków. W 14 minucie Mariusz Olszewski znakomicie dograł piłkę do Kordiana Sakowskiego, który niestety w świetnej sytuacji spudłował strzelając ponad bramką. W 21 minucie gospodarze objęli prowadzenie, kiedy to napastnik Czarnych ubiegł naszych defensorów pokonując Kacpra Sikorskiego w sytuacji „sam na sam”. Stracona bramka nie podłamała naszych zawodników. W 27 minucie Michał Szwat mógł wyrównać stan tego pojedynku, jednak w stuprocentowej sytuacji trafił w bramkarza. Dobre zawody rozgrywał także Hubert Chojnacki, który kilkoma brawurowymi rajdami lewą stroną boiska sprawiał kłopoty defensywie Czarnych. Gospodarze stwarzali sobie groźne sytuacje głównie po stałych fragmentach gry, jednak mimo kilku dogodnych sytuacji wynik pozostawał bez zmian. Pewnie w naszej bramce spisywał się wracający po kontuzji Kacper Sikorski. Tuż przed przerwą, w 42 minucie nasza drużyna mogła zdobyć bramkę, jednak po uderzeniu Janusza Karmowskiego z rzutu wolnego pika trafiła w poprzeczkę. Do przerwy Czarni prowadzili więc 1-0. Po zmianie stron na placu gry pojawili się Mateusz Woźniak, Sebastian Kubacki i Miłosz Mrówczyński, którzy także próbowali wzmocnić siłę naszej ofensywy. Jednak nie mogliśmy sforsować doświadczonej defensywy gospodarzy, którzy fizycznym przygotowaniem przeważali naszych zawodników. Mimo kilku groźnych sytuacji pod naszą bramką wynik długo nie ulegał zmianie, aż do 71 minuty, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bramkę brawurowym „szczupakiem” zdobył zawodnik Czarnych. Na ostatnie piętnaście minut na placu gry pojawił się Kamil Wrzaskowski, który dwukrotnie miał dobre sytuacje strzeleckie, jednak brakowało mu skuteczności. Ostatecznie po dobrej grze przegrywamy z  głównym faworytem rozgrywek A-Klasy 0-2. Jednak jak podkreślali zawodnicy i sztab Czarnych nie był to dla nich łatwy mecz, Mimo porażki mogliśmy wracać z podniesionym czołem, gdyż pokazaliśmy kolejny raz serce do gry i ambitną walkę z trudnym rywalem. Za tydzień kolejna szansa na ligowe punkty w meczu z Czarnymi Brzeźno. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy już 8 października (sobota) o godzinie 16.00 na Stadionie Gminnym w Rzgowie!

Autor: Michał Rek

października 2017