Podsumowanie Szkolnych Obchodów 25-lecia Współpracy Polsko-Niemieckiej w Szkole Podstawowej w Osieczy

W dniu 16 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Osieczy podsumowano Szkolne Obchody 25-lecia Współpracy Polsko-Niemieckiej.  Z tej okazji nauczyciel wychowania fizycznego Michał Rek zorganizował dla uczniów kilka inicjatyw. We wtorek 14 czerwca odbył się towarzyski mecz piłki nożnej POLSKA-NIEMCY, w którym zagrali uczniowie klas III, IV i V. Mecz był niezwykle wyrównany, o czym świadczy końcowy remis 8:8! Obie drużyny grały niezwykle walecznie o każdą piłkę, jednak wszystko z duchem „fair play”.

Drużyny wystąpiły w składach:

POLSKA: Piotr Samulczyk, Wiktor Wiśniewski, Krystian Myślicki, Jakub Kmieć, Hubert Miśkiewicz, Bartłomiej Kierzek , Kacper Kałużny, Mateusz Zając

NIEMCY: Adam Kunicki, Konrad Sabaciński, Bartosz Szymkiewicz, Kacper Kubiak, Miłosz Kubiak, Hubert Karpiński

Podczas apelu rozstrzygnięto także dwa konkursy plastyczne pt. „Mecz POLSKA-NIEMCY moimi oczami” oraz „Herby klubów piłkarskich Bundesligi”.

Wyniki konkursu plastycznego pt. „Mecz POLSKA-NIEMCY moimi oczami”:

I miejsce – Jan Szczepaniak – kl. II

Wyróżnienia za udział otrzymali uczniowie kl. I: Rafał Cieślak, Filip Gożdzik, Szymon Grzegorzewski, Jagoda Jędrzejaszek, Maja Kwaśniewska, Amelia Kazimierczak, Dominika Matuszak, Damian Nowak, Jakub Sypniewski, Alicja Szczepaniak, Jakub Szczepaniak, Michał Szumigalski, Kacper Wanot, Adam Wróblewski, Agata Wysocka, Julia Wrzosek.

Wyniki konkursu plastycznego pt. „Herby klubów piłkarskich Bundesligi”:

I miejsce – Konrad Sabaciński – kl. IV
II miejsce – Hubert Karpiński – kl. V
III miejsce – Klaudia Sabacińska – kl. V

Najlepsi w poszczególnych konkursach otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe (plecaki, koszulki, gry, przybory szkolne i gadżety) ufundowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Pozostali uczestnicy konkursów oraz towarzyskiego meczu otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe gadżety.

Autor: Michał Rek

października 2017