Podsumowanie konkursu plastycznego Kochasz dzieci nie pal śmieci

Przedsięwzięcie pn. ,,Konkursy, publikacje podnoszące świadomość ekologiczną mieszkańców Gminy Rzgów” zostało zrealizowane przez gminę Rzgów w ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu - kwota dofinansowania - 13.258,00zł.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ogłoszono konkurs plastyczny, zakupione zostały materiały dydaktyczne dla szkół oraz wydrukowane ulotki i plakaty dotyczące szkodliwości palenia śmieci w piecach. Podsumowanie konkursu nastąpiło w dniu  6 grudnia. Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak wręczył nagrody oraz upominki dla wszystkich uczestników konkursu.

Jednym z głównych celów przedsięwzięcia było podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców dotyczących szkodliwości palenia śmieci w piecach. Konkurs plastyczny  pn. ,,Kochasz dzieci nie pal śmieci” skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym, szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej.

Wpłynęło 116  prac plastycznych, które wykonane zostały przy wykorzystaniu różnych technik, a kilka z nich zasługuje na szczególne wyróżnienie.

Laureatami w konkursie plastycznym pn. ,,Kochasz dzieci nie pal śmieci” zostali:

Kategoria wiekowa - dzieci przedszkolne:

1. Wiktoria Witkowska (Szkoła Podstawowa w Grabienicach)

2. Filip Skutecki (Szkoła Podstawowa w Grabienicach)

3. Kamil Kieliszak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie)

Kategoria wiekowa – dzieci klas I - III

1. Paweł Niechcielski (Szkoła Podstawowa w Sławsku)

2. Julia Sobańska (Szkoła Podstawowa w Grabienicach)

3. Wiktor Frasz (Szkoła Podstawowa w Grabienicach)

Kategoria wiekowa – dzieci klas IV - VIII oraz klas gimnazjalnych

1. Julia Wrzosek  (Szkoła Podstawowa w Osieczy)

2. Karolina Marciniak (Szkoła Podstawowa w Grabienicach)

3. Maja Kwaśniewska (Szkoła Podstawowa w Osieczy).