Piłkarska Sobota z GKS-em Rzgów

To była niezwykle aktywna i udana Piłkarska Sobota z GKS-em Rzgów. Dnia 28 maja rywalizowały drużyny żaków, juniorów młodszych i seniorów naszego klubu. Już od godziny 9.30 na boisku sportowym ORLIK w Sławsku rywalizowało 6 drużyn w III Towarzyskim Turnieju Żaków F1 (roczniki 2007/2008). W zmaganiach uczestniczyły drużyny: GKS I Rzgów, GKS II Rzgów, Górnik 07 Konin, Górnik 08 Konin, Warta Rumin oraz Tulisia Tuliszków. Najmłodsi piłkarze rywalizowali systemem „każdy z każdym” 1x10 minut. Ostatecznie najlepsza kolejny raz okazała się drużyna Górnika 07 Konin, która wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce przypadło gospodarzom – GKS-owi I Rzgów, Na trzecim stopniu podium znalazła się ekipa Tulisii Tuliszków. Pozostałe miejsca zajęły drużyny Górnika 08 Konin, Warty Rumin i GKS II Rzgów.

GKS I Rzgów reprezentowali: Balcerzak Antoni, Bartczak Bartosz, Jackowski Alan, Karnicki Kamil, Kwaśny Wojciech, Ławniczak Filip, Ptak Hubert, Szambelan Alan, Wasilewski Piotr, Woźniak Hubert

GKS II Rzgów reprezentowali: Andrzejewski Antoni, Cegielska Martyna, Goździk Filip, Hernas Mateusz, Kuśmierek Wiktor, Mizgalski Alan, Pęcherzewski Adam, Rodaszewski Jakub, Siwik Mikołaj, Tomasik Igor, Wanot Kacper

Obie ekipy prowadził sztab szkoleniowy: Piotr Lewandowski, Robert Frąckowiak, Adam Pieniecki.

Wszystkie drużyny na zakończenie zmagań otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale. A już 11 czerwca w Tuliszkowie odbędzie się IV Towarzyski Turniej Żaków F1. Z pewnością nasi najmłodsi piłkarze będą chcieli ponownie zaprezentować się z jak najlepszej strony!

Wyniki żaków GKS-u Rzgów:

GKS I Rzgów – GKS II Rzgów 4-0

GKS II Rzgów –Górnik 08 Konin 0-1
Tulisia Tuliszków – GKS I Rzgów 0-3
GKS I Rzgów – Warta Rumin 0-0

GKS II Rzgów – Tulisia Tuliszków 0-3

Górnik 07 Konin– GKS I Rzgów 4-0

Warta Rumin – GKS II Rzgów 2-0

GKS I Rzgów – Górnik 08 Konin 2-1

GKS II Rzgów – Górnik 07 Konin 0-4

Ostateczna kolejność turnieju:

1. Górnik 07 Konin 15pkt 14-0
  2. GKS I Rzgów 10pkt 9-5
  3. Tulisia Tuliszków 9pkt 9-4
  4. Górnik 08 Konin 6pkt 6-6
  5. Warta Rumin 4pkt 2-10
  6. GKS II Rzgów 0pkt 0-17

Kolejnym punktem Piłkarskiej Soboty był mecz XXI kolejki Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych pomiędzy GKS-em Rzgów a liderem rozgrywek – Victorią Września., który odbył się o godzinie 14.00 na Stadionie Gminnym w Rzgowie Po pierwszej części gry goście dość pewnie prowadzili 3-1, jednak nasi juniorzy mimo niekorzystnego rezultatu mocno zmotywowali się po zmianie stron i wygrali to spotkanie 6:5! Tym samym sprawiając niespodziankę. Warto pochwalić cały zespół podopiecznych trenera Przemka Kopczyńskiego za ambitną walkę do końca. Znakomite zawody rozegrał Eryk Borowski – zdobywca 3 bramek. Podczas meczu miała także miejsce wyjątkowa uroczystość, podczas której nagrodzono pamiątkowymi statuetkami juniorów z rocznika 1999: Rafała Bukiewicza, Mateusza Grzegorskiego, Mateusza Kałużnego, Janusza Karmowskiego, Jakuba Kubiaka, Witolda Siepkę, Jakuba Szambelana za wyróżniające reprezentowanie sekcji młodzieżowej klubu.

GKS Rzgów – Victoria Września 6:5 (1:3)

Bramki dla GKS-u Rzgów: Eryk Borowski (3), Michał Olkowski (1), Jakub Kubiak (1), Mateusz Nalewski (1)

Drużyna Juniorów Młodszych GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: K. Zieliński, J. Kubiak, M. Nalewski, R. Graczyk, N. Korczewski, W. Siepka, M. Olkowski,  E. Borowski, B. Jaszczak, M. Kałużny, E. Kopaczewski, K. Frasz, J. Graczyk, M. Królikowski. Trener: P. Kopczyński

Ostatnim punktem piłkarskiego święta w Rzgowie był mecz XX kolejki A-Klasy pomiędzy GKS-em Rzgów z liderem ligi– Zjednoczonymi Rychwał. Po bardzo dobrym meczu  drużyna seniorów GKS-u Rzgów (podobnie jak juniorzy) pokonała lidera rozgrywek 3:1!

GKS Rzgów – Zjednoczeni Rychwał 3:1 (3:0)

Bramki dla GKS-u Rzgów: Rafał Bukiewicz (2), Mateusz Woźniak (1)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: K. Zieliński, M. Szambelan, P. Ziarniak, Ł. Sobczak, S. Kubacki, M. Adamski, J. Karmowski, T. Ostrowski, M. Woźniak, R. Bukiewicz, R. Galant, K. Wrzaskowski, A. Grzechowski, M. Olszewski, K. Sikorski. Trener: P. Lewandowski

Nasza drużyna po heroicznej walce pokonała lidera rozgrywek A-Klasy 3-1! Dzięki bardzo dobrej pierwszej części gry w wykonaniu piłkarzy GKS-u Rzgów mogliśmy cieszyć się z trzybramkowej zaliczki po strzałach Rafała Bukiewicza i Mateusza Woźniaka. Po przerwie Zjednoczeni próbowali zmienić niekorzystny rezultat. Od 69 minuty nasz zespół grał w osłabieniu po czerwonej kartce za faul Piotra Ziarniaka. Rywali stać było jedynie na honorową bramkę z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Dzięki temu zwycięstwu nadal zachowujemy szanse na utrzymanie w A-Klasie, jednak pozycja klubu w tabeli po innych zakończonych meczach niestety nie zmieniła się. Miejmy nadzieję, że nasi piłkarze pokrzepieni zwycięstwem z silnym rywalem „zza miedzy”, 4 czerwca zainkasują 3 punkty w Miłosławiu w meczu XXI kolejki z tamtejszym Orlikiem.

Autor: Michał Rek

grudnia 2017