PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W OSIECZY

21 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Osieczy obchodzono Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli spod szkoły, dojechali autobusem do Zarzewka, a  następnie przeszli szlakiem leśnym do Chaty Grillowej w Zarzewie, gdzie demonstrowali hasła-okrzyki związane z nadejściem wiosny. Ponadto skorzystali z wielu atrakcji, takich jak:
-ognisko z pieczeniem kiełbasek,
-przejażdżka zaprzęgiem konnym,
-palenie marzanny,
-degustacja ciasta,
-malowanie twarzy,
-zabawy na placu zabaw.

Serdeczne podziękowania dla: Koła Gospodyń Wiejskich w Zarzewie za udostępnienie placu zabaw przy chacie grillowej, Piekarni w Rzgowie za podarowanie pieczywa, Pana Tomasza Śniega za promocyjną cenę wędlin wykorzystanych podczas ogniska, Pana Marka Juszczaka za powóz dzieci zaprzęgiem konnym oraz dla Rady Rodziców i opiekunów Samorządu Uczniowskiego za zorganizowanie atrakcji związanych z dniem wiosny, a także dla wszystkich nauczycieli za aktywne włączenie się w obchody tego dnia.

grudnia 2017