Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu w Rzgowie

We wtorek 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Żabki i bociany w przedszkolu.

Po długiej i mroźnej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków i właśnie w naszym przedszkolu już zagościła wiosna. Stało się to za sprawą żabek i bocianów, w które zamieniły się dzieci z najstarszej grupy „Miśki”. Starszaki zaprezentowały dla swoich młodszych kolegów taniec pt. „Żabki”. W pomysłowych i barwnych strojach wprowadziły wszystkich w pogodny, wiosenny nastrój.
Zgiń, przepadnij zimo i nie wracaj do nas!

grudnia 2017