Otwarte Strefy Aktywności

Zakończyła się realizacja projektu pn. „Budowa Otwartych Stref Aktywności w miejscowościach Osiecza Druga, Sławsk, Zastruże na terenie Gminy Rzgów” w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

Celem Programu jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

Dofinansowaniem w ramach Programu objęto zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo - rekreacyjnej w dwóch wariantach:

1. wariant podstawowy w Sławsku (przy Orliku) i Zastrużu (przy świetlicy wiejskiej), na który składa się:

• siłownia plenerowa (6 różnych urządzeń),
  • strefa relaksu (ławki montowane na stałe do podłoża),
  • urządzenie do gier edukacyjnych montowane na stałe do podłoża np. szachy/warcaby,
  • zagospodarowanie zieleni – nasadzenia,

2. wariant rozszerzony w Osieczy Drugiej (przy szkole podstawowej), na który składa się:

• plac zabaw i siłownia plenerowa,
  • strefa relaksu wraz zagospodarowaniem zieleni,
  • urządzenie do gier edukacyjnych montowane na stałe do podłoża np. szachy/ warcaby.