Otwarcie placu zabaw w Modle

Mieszkańcy Modły świętowali otwarcie placu zabaw. W piątek, 25 sierpnia, zorganizowali festyn rodzinny. Były przejażdżki wozem, ognisko, zabawa taneczna oraz poczęstunek.

Nowoczesny plac zabaw w Modle doczekał się oficjalnego otwarcia. Imprezę rozpoczęli wójt Grzegorz Matuszak, radny Grzegorz Gorzelańczyk i sołtys Andrzej Pawlicki, którzy wspólnie przecięli wstęgę. Następnie ksiądz Jerzy Czerski, proboszcz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Rzgowie, poświęcił urządzenia. - Na budowę placu zabaw już w 2015 roku został przeznaczony fundusz sołecki. W 2016 roku zaczęliśmy realizować zadanie. Złożyliśmy także wniosek do „Wielkopolskiej Odnowy Wsi” i pozyskaliśmy środki zewnętrzne – mówił wójt Grzegorz Matuszak podczas oficjalnego otwarcia. – W 2017 roku zgłosiliśmy tę inicjatywę do Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów i w ramach konkursu „Fundusz sołecki najlepszą inicjatywą” wieś Modła otrzymała nagrodę za wybudowany plac zabaw. Planujemy zamontować tu oświetlenie. Myślę, że w ciągu dwóch miesięcy lampy zaświecą – dodał wójt.

W programie imprezy przewidziano wiele atrakcji. Były darmowe przekąski, żurek i napoje, przejażdżki wozem, ognisko oraz zabawa z zespołem.

października 2017