Ostatnie zajęcia z rękodzieła

Jak ten czas szybko leci i to co dobre przemija. Przekonali się o tym seniorzy z Gminy Rzgów, którzy w miniony piątek tj. 18 sierpnia br. wzięli udział  w ostatnich już zajęciach z rękodzieła w ramach Projektu „Rozsmakowani w kulturze”. Projekt realizowany jest dzięki dobrej współpracy Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów z siedzibą w Koninie oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie.

Tym razem nasi uczestnicy wykonywali kwiaty  metodą cukierkową.  Warto tu wspomnieć iż do stworzenia kwiatów  użyta została wyłącznie krepina, która w porównaniu z bibułą jest  o wiele bardziej trwała i elastyczna. Nie jest to łatwa technika ale bardzo efektowna. Zaangażowanie i chęci sprawiły iż seniorzy poradzili sobie z zadaniem bardzo dobrze bo jak mówi powiedzenie „Nauka czyni mistrza”.  Dzięki temu powstały piękne, kolorowe kompozycje kwiatowe, które z pewnością przyozdobią wnętrza domów naszych uczestników i  nie raz przypomną o mile spędzonych chwilach podczas zajęć.
Kompozycje powstały dzięki pomysłowi  Pani Darii Kałasa, która wraz z p. Kamilą Janicką oraz p. Dorotą Eltman dzielnie wspierały seniorów oraz pomagały w pierwszych krokach tworzenia kwiatów. Czekamy na kolejne zajęcia tym razem wokalne.

października 2017