Orliki GKS-u Rzgów na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej GÓRNIK CUP 2016

Dnia 17 stycznia br. w Hali Sportowej RONDO w Koninie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej GÓRNIK CUP 2016. Organizatorem rozgrywek był klub sportowy Górnik Konin. W turnieju przeznaczonym dla zawodników z roczników 2005/2006 wzięło udział 10 drużyn z całej Polski : Górnik I Konin, Górnik II Konin, Młody Górnik, Widok Skierniewice, Diament Zduńska Wola, Dwunastka Włocławek, LKS Ślesin, Sokół Kleczew, Lider Swarzędz, GKS Rzgów. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach systemem „każdym z każdym” 1x12minut.

W drużynie GKS-u Rzgów zagrali: Ćwikliński Nikodem, Fabisiak Mikołaj, Galor Jakub, Jasiński Joachim, Karpiński Hubert, Koziarski Adam, Kubiak Kacper, Kubiak Miłosz, Myślicki Krystian, Perliński Brajan, Samulczyk Jakub, Wiśniewski Wiktor. Sztab szkoleniowy: Przemysław Kopczyński, Robert Frąckowiak, Michał Rek.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Nasza drużyna orlików zmierzyła się z doświadczonymi rywalami z całej Polski. Najlepsza w całym turnieju okazała się drużyna Widoku Skierniewice, która w finale po bezbramkowym remisie, dopiero w rzutach karnych 2-1 pokonała Diament Zduńska Wola. Na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna gospodarzy – Górnik I Konin. Poza podium znalazła się ekipa Lidera Swarzędz. Drużyna GKS-u Rzgów ostatecznie zajęła niezłe VIII miejsce. Bramkarz Wiktor Wiśniewski został wybrany najlepszym zawodnikiem naszego zespołu i otrzymał od organizatorów pamiątkową statuetkę.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze. Zawodników dopingowała spora grupa rodziców. Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały z rąk organizatorów pamiątkowe puchary, dyplomy i medale.

Wyniki meczów GKS-u Rzgów:
GKS Rzgów – LKS Ślesin 2-0
Widok Skierniewice – GKS Rzgów 2-0
Górnik I Konin – GKS Rzgów 2-1
Dwunastka Włocławek – GKS Rzgów 2-1
GKS Rzgów – Młody Górnik Konin 0-1

Ostateczna kolejność Turnieju GÓRNIK CUP 2016:
1. Widok Skierniewice

2. Diament Zduńska Wola