Optymiści Rowerzyści na V Rajdzie Rowerowym Radia RMF MAXXX Konin w eterze i na rowerze

Dnia 14 sierpnia br. Gminna Grupa Rowerowa „Optymiści Rowerzyści” wzięła udział w V Rajdzie Rowerowym „W eterze i na rowerze”, którego organizatorem było Radio RMF MAXXX Konin. W rajdzie wzięło udział ponad 500 rowerzystów, w tym ponad 30 „Optymistów Rowerzystów”, co jak się później okazało stanowiło najliczniejszą zgłoszoną grupę rowerową. Około trzydziestokilometrowa trasa rajdu przebiegała po urokliwych terenach gminy Stare Miasto. Uczestnicy rajdu zwiedzili m.in. Skansen w Biczu, gdzie obejrzeli kolekcję tradycyjnych maszyn i urządzeń rolniczych, wiatraki oraz tzw. dom torfowy. Na wszystkich amatorów wycieczek rowerowych czekały także na miejscu regionalne specjały kuchni wiejskiej. Oficjalne zakończenie rajdu miało miejsce w Żychlinie, gdzie wręczono podziękowania wszystkim zgłoszonym grupom rowerowym. Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji m.in. występy, pokazy sportowe oraz konkursy z nagrodami. Wszyscy zgodnie uznali, że był to kolejny niezwykle udany rajd. Mimo przejechanych prawie 50 kilometrów, humory wszystkim dopisywały. „Optymiści Rowerzyści” jeszcze w tym roku mają w planach kolejne rajdy, o których będziemy informować na bieżąco.

Autor: Michał Rek

Zdjęcia: Kamil Bartczak, Sławomir Zasadzki