Ołówek dla Afryki

Stomatolog Anna Gryciuk-Mazurek ze Ślesina prowadziła akcję "Ołówek dla Afryki" dla Fundacji Redemptoris Missio. Zbierała ołówki i długopisy nowe i stare, do tego przybory szkolne, zeszyty. Swoją pasją do wolontariatu zaraziła już wiele osób. Nas też! I tym razem nasi uczniowie nie zawiedli. Zebrane artykuły papiernicze odwiozłyśmy do Ślesina, skąd  polecą do Republiki Środkowej Afryki i zostaną przekazane misjonarzom. Oni rozdadzą je dzieciom, dla których bardzo często  będą to pierwsze przybory szkolne w życiu.
DZIĘKUJEMY !!!

Ewa Lewandowska, Sylwia Andrzejewska i Danuta Młodzieniak (Zespół Szkół w Sławsku)

grudnia 2018