Obrazy jak ze snu

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie bardzo często gości znanych i lubianych artystów, autorów książek. Tym razem nie mogło być inaczej. Do rzgowskiej biblioteki przybył pan Tomasz Olszewski artysta-malarz, mieszkaniec Starego Miasta. Mini wernisaż odbył się 16.09.2016 r.
Podczas spotkania nasz gość opowiedział o swojej pasji malowania, nie łatwych początkach a także o odniesionych sukcesach. Pan Tomasz maluje akwarelami a więc nie jest to łatwa technika, wymaga dokładności, niezwykłej precyzji oraz materiałów najwyższej jakości. Artysta genialnie dobierając kolory wykonuje krajobrazy ale również maluje kwiaty. Podczas tego jakże licznego spotkania w stronę artysty padło wiele ciekawych  pytań, które sprawiły mu radość i na, które starał się wyczerpująco odpowiadać.  Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze zakończone słodkim poczęstunkiem.

Daria Kałasa
GBP w Rzgowie