Obchody 73 rocznicy zamordowania przez Hitlerowców rodziny Stuczyńskich

W dniu 15 stycznia 2018 r. uczczono pamięć Rodziny Stuczyńskich zamordowanej przez Hitlerowców.
Tego dnia w miejscowości Kowalewek – Struga oraz na cmentarzu w Sławsku Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Sekretarz Gminy Alicja Zimna, Przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Sławsku, Przedstawiciele OSP Kowalewek i OSP Sławsk oraz Mieszkańcy  złożyli kwiaty w miejscach pamięci.

W tym samym dniu w Rzgowie, delegacja z Urzędu Gminy Rzgów oraz Przedstawiciele Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rzgowie złożyli kwiaty pod pomnikiem „Bohaterom poległym w walce  o wolność” przy Placu Stuczyńskich oraz na cmentarzu.

Zarówno w Rzgowie jak i w Sławsku przypomniano tragiczną historię wydarzeń z 1945 r.

maj 2018

DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY