Obchody 72 rocznicy zamordowania przez Hitlerowców rodziny Stuczyńskich

W dniu 16 stycznia 2017 r. uczczono pamięć Rodziny Stuczyńskich zamordowanej przez Hitlerowców.
Tego dnia w miejscowości Kowalewek – Struga oraz na cmentarzu w Sławsku delegacje z Zespołu Szkół w Sławsku im. Kornela Makuszyńskiego , OSP Kowalewek i OSP Sławsk oraz z Urzędu Gminy Rzgów złożyły kwiaty w miejscach pamięci. W tym samym dniu w miejscowości Rzgów, delegacje uczniów z Gimnazjum im. Polskich Noblistów i Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rzgowie, oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Rzgów złożyli kwiaty pod pomnikiem „Bohaterom poległym w walce  o wolność” przy Placu Stuczyńskich oraz na cmentarzu.

Zarówno w Rzgowie jak i w Sławsku przypomniano tragiczną historię wydarzeń z 1945 r.

grudnia 2018