Nowa sala przyrodnicza w Grabienicach

Zakończyła się realizacja projektu  pn.: „Sala przyrodnicza w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach – czysta energia”, który otrzymał dofinasowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach projektu zakupiono pomoce dydaktyczne do przeprowadzania doświadczeń oraz badań przyrodniczych, pomoce służące wdrażaniu dzieci w nowe technologie pozyskiwania czystej energii  elektrycznej, konieczności segregacji odpadów itp. Została zakupiona również tablica interaktywna dotykowa oraz aparat fotograficzny.

Sala powstała z inicjatywy nauczyciela – Łukasza Andrzejewskiego.  W lekcji pokazowej dot. wykorzystania zakupionych sprzętów udział wzięli Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak,  Dyrektor Szkoły Janusz Olejniczak oraz Inspektor UG Jolanta Szaraszek.