Nieodpłatna pomoc prawna

Przypominamy Państwu, że w powiecie konińskim od stycznia 2016 r. działa  5 punktów udzielania pomocy prawnej. W naszej gminie porady prawne udzielane są w każdy czwartek i piątek w godz. 10:00 - 14:00 (Gimnazjum w Rzgowie, Plac Stuczyńskich 5, 62-586 Rzgów).

Do uzyskania nieodpłatnych porad prawnych uprawnieni są: młodzież do 26. roku życia, osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, seniorzy po ukończeniu 65 lat, osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie na podstawie ustawy o pomocy społecznej, kombatanci, weterani, zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową i awarią techniczną.

października 2017