Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Czwartek 27 Listopada 2014
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź - sierpień 2013
Wejdź - sierpień 2013

Wejdź - styczeń 2012
Wejdź - styczeń 2012

Wejdź - sierpień 2012
Wejdź - sierpień 2012

Wejdź - grudzień 2012
Wejdź - grudzień 2012

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
I SESJA RADY GMINY RZGÓW
Image

POSTANOWIENIE Komisarza Wyborczego w Koninie z dnia 25.11.2014 r. w sprawie zwołania I sesji Rady Gminy Rzgów wybranej w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 r.

TREŚĆ POSTANOWIENIA (proszę kliknąć)
Raport Wójta o stanie Gminy Rzgów na koniec kadencji 2010-2014

Raport Wójta o stanie Gminy Rzgów na koniec kadencji 2010-2014

Przekazuję Mieszkańcom oraz Radzie Gminy Raport Wójta o stanie Gminy Rzgów na koniec kadencji 2010-2014. Raport ten obrazuje sytuację gminy w różnych obszarach jej funkcjonowania i wynika z niego, że w kończącej się kadencji zaszło wiele pozytywnych zmian m. in. poprawa finansów gminy poprzez znaczne zmniejszenie zadłużenia, zwiększenie pozyskiwania środków zewnętrznych w tym z UE, znacznie zwiększył się gminny majątek, podwyższone zostały standardy funkcjonowania Urzędu Gminy, Szkół, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnej Biblioteki Publicznej, świetlic wiejskich i remiz OSP. (...)
Raport Wójta o stanie Gminy Rzgów na koniec kadencji 2010-2014 - (Kliknij)
Załącznik do Raportu:
Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Rzgów w roku szkolnym 2013/2014 - (Kliknij)

Czytaj całość...
Wójt Gminy Rzgów informuje

Wójt Gminy Rzgów informuje:

Składam serdeczne podziękowania wyborcom, którzy poparli moją kandydaturę w wyborach 16 listopada br.

W związku z zakończeniem urzędowania na stanowisku Wójta Gminy Rzgów, pragnę serdecznie podziękować Mieszkańcom Gminy Rzgów za współpracę i pomoc w wykonywaniu obowiązków służbowych.
Dziękuję za okazywaną mi życzliwość, wsparcie, zrozumienie i rzeczowość w rozwiązywaniu trudnych, codziennych problemów na rzecz Gminy i lokalnej społeczności.
Okres naszej współpracy bardzo sobie cenię, a bliskie kontakty zachowam w życzliwej pamięci jako szczególnie ważne, cenne i sympatyczne.
Jednocześnie życzę Wszystkim wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i dobrej współpracy z nowo wybranymi władzami samorządowymi.

Nowo wybranemu Wójtowi Grzegorzowi Matuszakowi oraz wszystkim Radnym życzę w nowej kadencji sukcesów w pracy na rzecz Mieszkańców Gminy Rzgów.


Rzgów, dn. 19. 11. 2014 r.
Wójt Gminy Rzgów
/-/ Andrzej Grzeszczak

 

Informacje listopad
Przebudowa drogi w miejscowości Osiecza Druga w gminie Rzgów została zrealizowana przy udziale środków Województwa Wielkopolskiego w wysokości 129 000 zł przekazanych przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu.
--------------------------------------------
Fotorelacja z otwarcia nowowybudowanego boiska wielofunkcyjnego w Rzgowie
Image
W dniu 14 listopada br. uroczyście oddano do użytku nowowybudowane boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rzgowie z udziałem władz samorządowych, dyrekcji szkoły, uczniów, nauczycieli, rodziców i mieszkańców.
Czytaj całość...
11 Listopada 2014 r. - Gminne Obchody Święta Niepodległości w gminie Rzgów
ImageW tym roku Obchody Święta Niepodległości w gminie Rzgów rozpoczęły się w niedzielę , 9 listopada III Zawodami Strzeleckimi Sołectw z Wiatrówki o Puchar Wójta Gminy Rzgów. Przedstawiciele sołectw zaprezentowali wysoki poziom umiejętności strzeleckich. Zwyciężyła reprezentacja sołectwa Barłogi przed Zarzewem.
Odbyły się również apele okolicznościowe w szkołach z okazji 11 Listopada. Główne uroczystości Rocznicy Odzyskania Niepodległości w tym roku miały miejsce w Rzgowie. W obchody tego ważnego, narodowego święta włączyli się mieszkańcy Gminy Rzgów, rodziny Upamiętnionych w tym rzgowianin profesor Michał Henryk Umbreit z Poznania syn oficera Wojska Polskiego oraz władze samorządowe i poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, rzgowskich szkół i uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Gimnazjum w Rzgowie, jak również Orkiestra Dęta OSP w Rzgowie.
Czytaj całość...
W ŚWIECIE JURT I SZAMANÓW
Image
 „W ŚWIECIE JURT I SZAMANÓW”
 
 W ubiegłym tygodniu listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbyła się skromna uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego UTW w Rzgowie, na którą przybyli m. in. Wójt gminy Rzgów - A. Grzeszczak, dyr. gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie - A. Gałecka oraz p. A. Górka, nauczyciel geografii wraz z liczną grupą młodzieży gimnazjalnej, a także seniorzy i słuchacze UTW.
Czytaj całość...
Wójt Gminy Rzgów informuje

Wójt Gminy Rzgów informuje:

1) Sprawozdanie z działalności Wójta za okres kadencji 2010 – 2014 - (Kliknij)
Przedstawiam Państwu realizację najważniejszych zadań, które przyczyniły się do poprawy jakości życia Mieszkańców oraz rozwoju Gminy. Dziękuję za dotychczasową aktywność, pomoc i wsparcie wszystkim osobom, które dołożyły wszelkich starań do realizacji poniższych zadań.

Czytaj całość...
POMÓŻMY STWORZYĆ PLAC ZABAW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W OSIECZY!
ImagePOMÓŻMY STWORZYĆ PLAC ZABAW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W OSIECZY!
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Osieczy przystąpiła do konkursu grantowego pt.” To dla mnie ważne” organizowanego przez Fundację AVIVA z siedzibą w Warszawie.
Prosimy o głosy w internetowym konkursie!
Codziennie z jednego IP można oddać 10 głosów. Razem możemy więcej!
Czytaj całość...
11 listopada 2014 r. - III miejsce GKS-u Rzgów na Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Pyzdrach
Image
W dniu 11 listopada br. na Hali Widowiskowo-Sportowej w Pyzdrach odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pyzdry. Rozgrywki odbyły się w VIII rocznicę otwarcia Hali Sportowej w Pyzdrach.Do zmagań sportowych przystąpiły cztery drużyny: Warta Pyzdry, Phytopharm Klęka, Borzykowo-Sodkiewicz Elewacje oraz GKS Rzgów. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.
Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie:
T. Świerczewski, R. Frąckowiak, S. Kubacki, Ł. Sobczak, M. Szambelan, A. Grzechowski, T. Grzechowski, M. Szwat, M. Woźniak, H. Chojnacki, R. Szemfeld, M. Mrówczyński, A. Pieniecki. Trener: P. Lewandowski
Czytaj całość...
Informacja z LI Sesji Rady Gminy Rzgów
W dniu 07 listopada 2014r. odbyła się LI Sesja Rady Gminy Rzgów – ostatnia w tej kadencji. W sesji udział wzięło 14 radnych.
Obrady przeprowadzono zgodnie z niżej przedstawionym porządkiem obrad:
Czytaj całość...
KURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA SENIORÓW
ImageUniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie zorganizował dla swych studentów kolejny już kurs edukacyjny. Tym razem jest to kurs języka niemieckiego i ma miejsce w Zespole Szkół w Sławsku. Kurs obejmuje 25 godzin nauczania, rozpoczął się 4 listopada i trwać będzie do połowy grudnia.
Dwa razy w tygodniu, we wtorek i czwartek o godzinie 16 w szkolnych ławkach zasiada 14 studentów UTW.
Czytaj całość...
9 listopada 2014 r. - Wygrana GKS-u Rzgów z Fanclubem Dąbroszyn w X Kolejce B-Klasy
ImageW meczu X  kolejki rozgrywek B- Klasy rozegranym 9 listopada na Stadionie Gminnym w Rzgowie drużyna GKS Rzgów pokonała Fanclub Dąbroszyn 3:1 (2:0)
GKS Rzgów -  Fanclub Dąbroszyn 3:1 (2:0)
Bramki dla GKS-u: Sebastian Kubacki (1), Jakub Dopierała (1), Dawid Jasiński (1)
Drużyna GKS Rzgów wystąpiła w składzie: R. Osajda, D. Legumina, D. Janicki, Ł. Sobczak, Sz. Fabisiak, M. Woźniak, D. Jasiński, S. Kubacki, A. Grzechowski, M. Mrówczyński, M.Szambelan,  J. Dopierała, M. Szwat, T. Grzechowski, R. Szemfeld, H. Chojnacki, T. Świerczewski, M. Mrówczyński. Trener: P. Lewandowski.
Czytaj całość...
"ZNAD RZEKI CZERWONEJ NAD WISŁĘ I WARTĘ"
ImageW tym roku obchodzimy XXXVII Międzynarodowy Listopad Poetycki. Z tej to okazji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie miłośnicy poezji i Dalekiego Wschodu mieli wyjątkową przyjemność spotkać się z Profesorem Nguyenem Chi Thuatem. Wśród publiczności znaleźli się: Wójt Gminy Rzgów Pan Andrzej Grzeszczak, seniorzy – słuchacze UTW w Rzgowie, młodzież z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie, mieszkańcy Gminy Rzgów.
Czytaj całość...
DLACZEGO WARTO CZYTAĆ
ImageWszyscy chcemy aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć jest Czytanie!
Wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą.
Naukowcy i praktycy zgodnie twierdzą, że czytanie dziecku na głos uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i wzorce dobrych zachowań, wzmacnia samo uznanie, dlatego też w ramach akcji „ Cała Gmina Czyta Dzieciom” zainicjowanej przez Dyrektor Biblioteki Publicznej w Rzgowie – Dorotę Eltman, uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie wraz z wychowawcą p.M. Majewską po raz kolejny odwiedziły rzgowską Książnicę.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 15 z 893