Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Wtorek 22 Lipca 2014
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź - sierpień 2013
Wejdź - sierpień 2013

Wejdź - styczeń 2012
Wejdź - styczeń 2012

Wejdź - sierpień 2012
Wejdź - sierpień 2012

Wejdź - grudzień 2012
Wejdź - grudzień 2012

Wejdź

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
28 lipca 2014 - XLVIII SESJA RADY GMINY RZGÓW
Image

W poniedziałek, 28 lipca br., o godzinie 11:00 w sali narad Urzędu Gminy Rzgów odbędzie się XLVIII Sesja Rady Gminy Rzgów.


PORZĄDEK OBRAD
Czytaj całość...
15 lipca 2014 r. - Narada sołtysów w Sławsku

ImageNarada sołtysów w Sławsku z najpopularniejszym sołtysem
Gmina Rzgów w Obszarze Strategicznej Interwencji i Aglomeracji Konińskiej

15 lipca br. odbyła się wyjazdowa narada sołtysów – tym razem w Sławsku. Omawiano różne tematy: realizację zadań inwestycyjnych w sołectwach w roku 2014, w tym z funduszu sołeckiego, sprawy poruszane na zebraniach mieszkańców w sołectwach prowadzonych przez Wójta, podsumowanie konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”, udział sołectw w gminnym konkursie „Najpiękniejszy klomb w naszej gminie”, organizacja VIII edycji „Dni Gminy Rzgów” w kontekście nieuchwalenia przez Radę Gminy Rzgów środków na ich organizację, dyskusja i wnioski oraz komunikaty i sprawy bieżące.

Czytaj całość...
16 lipca 2014 r. - Zebranie organizacyjne drużyny juniorów GKS Rzgów

ImageDnia 16 lipca br. w Szkole Podstawowej w Osieczy odbyło się zebranie organizacyjne drużyny młodzieżowej GKS Rzgów. W spotkaniu wzięli udział członkowie Zarządu GKS Rzgów: Robert Frąckowiak, Michał Rek, Adam Pieniecki a także zawodnicy z roczników 1998-2001 oraz ich rodzice. W zebraniu uczestniczyło łącznie ponad 30 osób z terenu całej gminy Rzgów. Podczas spotkania zostały przedstawione założenia funkcjonowania drużyny, którą od przyszłego sezonu będzie prowadził Przemysław Kopczyński.

Czytaj całość...
13 lipca 2014 r. - Biesiada Zarzewska

Jak co roku odbyła się Biesiada Zarzewska tradycyjnie w Chacie Grilowej przy lesie. Dla licznie przybyłych mieszkańców i gości przygotowano wiele atrakcji – przejażdżki bryczką konną, dmuchane zjeżdżalnie i trampolina dla dzieci oraz muzykę, konkursy, licytacje zestawów drewnianych mebli ogrodowych i gęsi faszerowanej. Nagrodami w różnorodnych konkursach były ufundowane karnety na usługi fryzjerskie, kosmetyczne i krawieckie, słodycze i drobne upominki.

Czytaj całość...
12 lipca 2014 r. - Wiesław Czaja Najpopularniejszym Sołtysem Regionu Konińskiego

ImageNajpopularniejszy Sołtys Regionu Konińskiego
Wiesław Czaja Sołtys Sławska z Gminy Rzgów

Podczas 19 Pikniku Sołtysów w Sompolnie odbył się finał konkursu Najpopularniejszy Sołtys Regionu Konińskiego, w którym zwyciężyłImage sołtys Sławska Wiesław Czaja na którego oddano 38% wszystkich głosów. Głosowanie SMS-owe trwało do ostatniej chwili, a podsumowanie głosów z kuponów Przeglądu Konińskiego, SMS oraz wyników konkursów przeprowadzonych na scenie podczas pikniku pozwoliło sołtysowi ze Sławska uzyskać najlepszy wynik w tej rywalizacji i zaszczytny tytuł Najpopularniejszego Sołtysa Regionu Konińskiego. 

Czytaj całość...
Informacje - lipiec
Image
-----------------------------------
Image
-----------------------------------
Image
--------------------------------------------
Image
-----------------------------------
Image Konkurs plastyczny "Światło Poczuj"
ORGANIZATOR:
Młodzieżowa Rada Gminy Rzgów
Ten konkurs ma Cię natchnąć do poszukiwań. To światło jest tym co nadaje światu koloru, to ono sprawia że widzimy i potrafimy zachwycić się pięknem natury. Niech twoją inspiracją będą dzieła impresjonistów. Ich pełne koloru i światła dzieła są próbą uchwycenia zmieniającego się świata zależnie od pory dnia. Twórcy tacy jak Auguste Renoir, Alfred Sisley, Claude Monet, Edgar Degas czy Camille Pissarro starali się złapać uciekające chwile. Ty też spróbuj! 
NAGRODY: -
Dla najlepszych przewidziane są nagrody rzeczowe
Przyznana zostanie również dodatkowa nagroda, dla pracy która uzyska najwięcej „lajków” podczas głosowania internautów na profilu MRG na stronie www.facebook.com
--------------------------------------------
Image
Nabór trwa - zapraszamy na zebranie organizacyjne zawodników z rodzicami 16 lipca o godz. 1800 w SP Osiecza

--------------------------------------------

WYNIK DRUGIEGO PRZETARGU NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI W SŁAWSKU
Więcej informacji... (proszę kliknąć)

--------------------------------------
Infomujemy o kolejnej aktualizacji "Realizacji programu wyborczego Wójta Gminy Rzgów" zapraszamy do zapoznania się ikona znajduje się z prawej części strony - (Kliknij)
--------------------------------------------
Informacja o koloniach letnich organizowanych przez GKRPA w Rzgowie - (Kliknij)
-------------------------------------------
Zespół ds Pieczy Zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie informuje o obozie harcerskim pod namiotami. W obozie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat z rodzin z problemem uzależnień z terenu powiatu konińskiego. Osoby zainteresowane proszone są o osobisty kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rzgowie.
Czytaj całość... 
- (Kliknij)
--------------------------------------------

Informacja w/s ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych     - (Kliknij)
Oferta dla posiadaczy karty dużej rodziny - (Kliknij)
--------------------------------------------
Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej informuje o zmianie adresu siedziby od dnia 4 lipca br.
Nowy adres: Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, ul. Andrzeja Benesza 1, 62-500 Konin.
--------------------------------------------
Image
--------------------------------------------Image
--------------------------------------------
WÓJT   GMINY      RZGÓW
informuję, że Gmina dysponuje wolnym lokalem użytkowym na cele usług medycznych w budynku Ośrodka Zdrowia w Sławsku 70 (piętro) o pow. użytkowej 32,11 m2. Zainteresowani proszeni są o kontakt tel. 063/ 2419018 w. 28 lub 26.
Wójt Gminy Rzgów
/-/ Andrzej Grzeszczak
--------------------------------------------
Image

Czytaj całość...
06 lipca 2014 r. - Gminne Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze
ImageW niedzielę 6 lipca 2014 r. na stadionie gminnym w Rzgowie odbyły się tegoroczne Gminne Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Konkurencjami punktowanymi była sztafeta pożarnicza (7x50) oraz ćwiczenia bojowe. Łącznie udział wzięło 14 drużyn reprezentujących 6 jednostek OSP, drużyny podzielone były wg grup wiekowych odrębnie dla dziewcząt i chłopców. Tryumfatorami zawodów okazały się drużyny z OSP Osiecza Pierwsza, OSP Zarzew i OSP Branno.
Czytaj całość...
Sławska Noc Świętojańska 2014

ImageSławska Noc Świętojańska 2014

Dnia 28 czerwca na placu przy Domu Kultury w Sławsku odbyło się spotkanie przy ognisku i zabawa taneczna z okazji Nocy Świętojańskiej. Można było upiec sobie kiełbaskę nad ogniskiem, kupić ciasto w bufecie, spotkać się ze znajomymi i potańczyć przy rozrywkowej muzyce.

Czytaj całość...
Letnie Czytanie Pamiętnika Człowieka Powiatowego
ImageW dniach 26 i 28 czerwca w ogrodzie rodziny Jakubowskich w Zastrużu odbyło się Letnie Czytanie Pamiętnika Człowieka Powiatowego. Pamiętnik czytał Lukasz Kubicki redaktor radiowy z Gniezna.
Autor pamiętnika Stanisław Wiśniewski opisuje swoje życie, które przypadło na trudny XX wiek. Biogram autora znajduje się na www.letnieczytanie.vxm.pl
(...) Pierwszy dzień Letniego Czytania w Zastrużu zorganizowany został przy współudziale Urzędu Gminy Rzgów, a kierowany był do młodzieży gimnazjalne. Ze strony urzędu w spotkaniu uczestniczyli wójt Andrzej Grzeszczak i kierownik USC Wojciech Koszal, szczególnie cenne było uczestnictwo dużej grupy gimnazjalistów ze Rzgowa. Wójt z uznaniem podkreślał duże zaangażowanie rodziny Jakubowskich w działalność kulturalną na terenie gminy. (...)
Czytaj całość...
XV Wielkie Ruszenie Gmin Powiatu Konińskiego w Skulsku.

Gmina Rzgów wzięła udział w XV Wielkim Ruszeniu Gmin Powiatu Konińskiego w Skulsku.

ImageMieszkańcy powiatu już piętnasty raz integrowali się na Wielkim Ruszeniu Gmin Powiatu Konińskiego w Skulsku. Największa impreza plenerowa integrująca powiat odbyła się 28 czerwca nad jeziorem Skulska Wieś. Podczas jubileuszowego Ruszenia Gmin Powiatu Konińskiego swój dorobek zaprezentowało 13 gmin z powiatu konińskiego. -(Kliknij)
Nasi przedstawiciele z KGW Sławsk i MRG Rzgów reprezentowali gminę Rzgów. W swoim 15-minutowym występie zaprezentowały się 3 największe talenty projektu PRZYBIJ PIĄTKĘ: Marcelina Siwik, Martyna Pietraszewska oraz Oktawia Kończak. Występ bardzo spodobał się publiczności!
Panie z KGW Sławsk zostały wyróżnione za chleb ziemniaczany własnego wypieku oraz uzyskały specjalną nagrodę za wykonany wianek świętojański.

Czytaj całość...
27 czerwca 2014r. - Zakończenie roku szkolnego

Wysokie wyniki uczniów z gminy Rzgów w skali powiatu

ImageDnia 27 czerwca br. we wszystkich szkołach odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego, na których podsumowano pracę dydaktyczną w roku szkolnym 2013/2014. Wójt Gminy Rzgów Andrzej Grzeszczak uhonorował nagrodami książkowymi uczniów ze wszystkich szkół, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Wójt uczestniczył w zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Sławsku, w Gimnazjum w Sławsku oraz w Szkole Podstawowej w Osieczy. Uczennica Andżelika Kunicka otrzymała tytuł Najlepszej Uczennicy w Gminie Rzgów – średnia 6.0 i zachowanie wzorowe. 

Czytaj całość...
26 czerwca 2014 r. - Rada Gminy Rzgów nie udzieliła absolutorium Wójtowi za rok 2013
Rada Gminy Rzgów nie udzieliła absolutorium Wójtowi za 2013 r.
Andrzej Grzeszczak Wójt Gminy Rzgów nie jest zaskoczony taką decyzją Rady ponieważ jest to decyzja polityczna, a nie merytoryczna.
Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu wydała pozytywną opinię o realizacji przez Wójta budżetu Naszej Gminy w 2013 roku (...)
Czytaj całość...
Wyróżnienia w prestiżowym konkursie "Kangur Matematyczny"

ImageWyróżnienia w prestiżowym międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”

W konkursie „Kangur Matematyczny” przeprowadzanym na naszym terenie przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie wyróżniono 7 uczniów z gminy Rzgów reprezentujących szkoły podstawowe ze Sławska, Rzgowa i Osieczy.
Gratulujemy!

Czytaj całość...
Festyn rodzinno-intergacyjny w Sławsku

ImageFestyn rodzinno-intergacyjny w Sławsku

W Sławsku na końcu ulicy Spacerowej odbył się Piknik Rodzinno-Integracyjny w Chacie Myśliwskiej. Został zorganizowany przez wychowawczynie oddziału zerowego Panią Justynę Zaradzką oraz Panią Monikę Jędrzejczak wychowawczynię grupy trzy-cztero-latków. W pikniku uczestniczyły dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych (Zespołu Szkół w Sławsku) wraz z rodzinami.

Czytaj całość...
KONKURS PLASTYCZNY "Portret rodzinny"
Image
W konkursie plastycznym wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół na terenie Gminy Rzgów.
Jury w składzie: Monika Lebioda, Agnieszka Pakulska, Beata Pawłowska oceniło prace 25.06.2014 r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.
Po ocenie prac jury postanowiło przyznać nagrody, następującym osobom:
I miejsce – Weronika Fabiszak,
kl. I Szkoła Podstawowa Rzgów
II miejsce – Julia Berda,
kl. IV Szkoła Podstawowa Osiecza
III miejsce – Paulina Barwinek,
Szkoła Podstawowa Grabienice
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 15 z 813