Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Środa 17 Września 2014
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź - sierpień 2013
Wejdź - sierpień 2013

Wejdź - styczeń 2012
Wejdź - styczeń 2012

Wejdź - sierpień 2012
Wejdź - sierpień 2012

Wejdź - grudzień 2012
Wejdź - grudzień 2012

Wejdź

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
14 września 2014 r. - Wyjazdowa wygrana GKS-u Rzgów w II kolejce B-Klasy z GKS-em Osiek Mały
W meczu drugiej kolejki B-Klasy w sezonie 2014/15 rozegranym 14 września na Boisku Sportowym w Osieku Małym drużyna GKS Rzgów pokonała GKS Osiek Mały 4:2 !
GKS Osiek Mały - GKS Rzgów 2:4 (0:1)
Bramki dla GKS-u Rzgów : Kamil Wrzaskowski (1), Dawid Jasiński (1), Jakub Dopierała (1), Tomasz Grzechowski (1)

Drużyna GKS Rzgów wystąpiła w składzie: P. Kieliszkowski, D. Janicki, Sz. Fabisiak, P. Ziarniak, Ł. Sobczak, M. Woźniak, A. Grzechowski, D. Legumina, M. Szwat, K. Wrzaskowski, M. Adamski, M. Mrówczyński, J. Dopierała, R. Osajda D. Jasiński, T. Grzechowski, M. Mrówczyński, Ł. Wojciechowski. Trener: P. Lewandowski.
Po przygodzie w Pucharze Polski cała drużyna GKSu nie mogła doczekać się rozpoczęcia drugiego w historii klubu sezonu w B klasie.
Czytaj całość...
Rzgów w bliźniaczym Rzgowie
Rzgów w bliźniaczym Rzgowie
ImageSukcesywnie zacieśnia się współpraca między bliźniaczymi gminami Rzgów – naszą położoną w powiecie konińskim oraz leżącą koło Łodzi.
W marcu br. doszło do wizyty naszych urzędników w Urzędzie Miasta Rzgów, gdzie byliśmy podejmowani przez burmistrza Jana Mielczarka oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Rzgowa Marka Bartoszewskiego. Urzędnicy nawzajem się poznali – co ułatwi współpracę merytoryczną.
Delegacja naszej gminy w osobach Marka Przespolewskiego zastępcy wójta, dyrektorów rzgowskich szkół Aleksandry Gałeckiej i Piotra Kupskiego razem z Orkiestrą OSP Rzgów gościła na Dniach Miasta Rzgowa, których jedną z atrakcji był wspólny przemarsz i koncert rzgowskich orkiestr.

Czytaj całość...
6 września 2014 r. - Narodowe Czytanie 2014 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie
ImageW tym roku 6 września odbyła się już trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie zainicjowanej przez prezydenta R.P. Bronisława Komorowskiego. Akcja przebiegała w ponad 1600 miejscach  w całym kraju w tym również w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie i Filii w Sławsku.
Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała uczestnikom Narodowego Czytania wśród, których nie mogło zabraknąć społeczności uczniowskiej, nauczycieli ,bibliotekarzy Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie .
Akcję, która w tym roku przybrała bardziej oficjalny i uroczysty charakter zorganizowano na tarasie przy bibliotece. Muzyka z filmu „Ogniem i mieczem” tworzyła nastrój i tło do czytanych fragmentów Trylogii a także „Krzyżaków” oraz legend i baśni naszego Patrona.
Czytaj całość...
7 września 2014 r. - VI Międzygminny Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Rzgów
Image
W dniu 7 września br. w Sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Osieczy odbył się VI Międzygminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Rzgów. Organizatorem turnieju był klub sportowy LZS Orzeł Osiecza. W rozgrywkach wzięły udział 4 drużyny: LZS Orzeł Osiecza, Team Stare Miasto, Warta Krzymów oraz ZSTiH Konin.
Drużyna LZS Orzeł Osiecza wystąpiła w składzie: Bartłomiej Gałecki, Łukasz Gałecki, Jakub Liebelt, Piotr Fabisiak, Damian Szczepaniak, Jakub Miśkiewicz, Jakub Sakowski, Adrian Borowski, Kacper Janczak.
Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.
Czytaj całość...
Informacje wrzesień
Image
--------------------------------------------
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, na podstawie porozumień zawartych z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego przeprowadzi akcję nieodpłatnych badań profilaktycznych dla Mieszkańców Gminy Rzgów od 50 roku życia.
Badania będą dotyczyć: Profilaktyki  i wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych dolnego przewodu pokarmowego (rak jelita grubego) oraz Profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób układu moczowo – płciowego mężczyzn (prostata)
 W dniu 16 WRZEŚNIA 2014R  o godz. 1100 w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Rzgów  przeprowadzone zostanie  SPOTKANIE EDUKACYJNE - więcej informacji i zapisy - (Kliknij)
--------------------------------------------
UWAGA! GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RZGOWIE
W związku z licznymi prośbami i sugestiami naszych czytelników i użytkowników  uprzejmie informujemy, że od dnia  1 września 2014 r. Biblioteka Publiczna w Rzgowie i jej Filia  w  Sławsku będą czynne w godzinach:
Poniedziałek  od 9.00 do 17.00
Wtorek            od 8.00 do 16.00
Środa               do 9.00 do 17.00
Czwartek         nieczynna ( praca wewnętrzna )
Piątek             od 10.00 do 18.00
--------------------------------------------
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzgowie informuje, że dnia 15 września 2014r. (poniedziałek), mija ostateczny termin składania wniosków o przyznanie stypendium/zasiłku szkolnego o charakterze socjalnym - (Kliknij)
-------------------------------------------- 
Zawiadamia o możliwości zapoznania się z projektem dokumentu Program Ochrony Środowiska dla Gminy Rzgów na lata 2013-2016 z perspektywą do roku 2020 - (Kliknij)
Dokument programu dostępny jest do pobrania powyżej na stronie internetowej Urzędu Gminy w Rzgowie oraz do wglądu w siedzibie urzędu.
Uwagi i wnioski do projektu programu można składać w terminie od 20.08.2014 r. do 10.09.2014 r. w Urzędzie Gminy w Rzgowie.
--------------------------------------------
Image
--------------------------------------------
Image
--------------------------------------------
Image
--------------------------------------------
Możliwość składania wniosków o dofinansowanie w ramach projektu „Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa” - (Kliknij)
--------------------------------------------
Czytaj całość...
3 września 2014 r. - Porażka GKS-u Rzgów z Górnikiem Konin w III rundzie Pucharu Polski OZPN
Image
W meczu trzeciej rundy Pucharu Polski OZPN 2014/15 rozegranym 3 września na Stadionie Gminnym w Rzgowie drużyna GKS Rzgów (B-Klasa) przegrała z Górnikiem Konin (IV Liga) 0:5
GKS Rzgów – Górnik Konin 0:5 (0:0)
Drużyna GKS Rzgów wystąpiła w składzie:
R. Osajda, D. Janicki, Sz. Fabisiak, P. Ziarniak, Ł. Sobczak, G. Karmowski, M. Woźniak, A. Grzechowski, D. Legumina, M. Szwat, K. Wrzaskowski, M. Adamski, M. Mrówczyński, J. Dopierała, D. Jasiński, T. Grzechowski, T. Świerczewski, R. Szemfeld. Trener: P. Lewandowski.
Mecz z Górnikiem Konin był wielkim wydarzeniem nie tylko dla naszego klubu, ale dla całej gminy Rzgów. W końcu po raz pierwszy w krótkiej historii istnienia klubu zawitał do Rzgowa tak doświadczony zespół. Na Stadion Gminny w Rzgowie przybyło w to środowe popołudnie ok. 250 kibiców z terenu gminy Rzgów, w tym także grupa ok. 30 kibiców Górnika Konin. Wiadomo było, że będzie to arcytrudne spotkanie.
Czytaj całość...
1 września 2014 r. - GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
Image
Wszystko co dobre, szybko się kończy - mogliby dziś rzec uczniowie powracający do szkoły z dwumiesięcznych wakacji. W ich gronie w tym roku po raz pierwszy pojawili się sześciolatkowie, którzy obowiązkowo rozpoczynają naukę w klasach pierwszych. W bieżącym roku szkolnym naukę rozpocznie 917 przedszkolaków i uczniów, w tym:
· 85- dzieci 3-4 letnich
· 102 – dzieci 5-6 letnich w oddziałach zerowych
· 488 uczniów Szkół Podstawowych,
    w tym 50    6 – latków w klasach I
· 242 uczniów w Gimnazjach.
Czytaj całość...
29 sierpnia 2014 r. - Informacja z XLIX Sesji Rady Gminy Rzgów

Informacja z XLIX Sesji Rady Gminy Rzgów

 W dniu 29 sierpnia 2014r. odbyła się XLIX Sesja Rady Gminy Rzgów (nadzwyczajna) zwołana na wniosek Wójta Gminy Rzgów. (...)
Komentarz Wójta:
(...) Nieprzeniesienie środków na remonty dróg wpłynie na niewykonanie w tym roku oczekiwanych przez mieszkańców napraw dróg. Natomiast opozycyjni radni dodatkowo przeznaczają środki na przebudowy dróg tylko w swoich okręgach wyborczych pomimo, że nie są to odcinki tak niezbędne do realizacji i pilne jak inne wykonywane w mniejszym zakresie.
Czytaj całość...
31 sierpnia 2014 r. - Gmina Rzgów na Dożynkach Powiatowo-Gminnych w Kleczewie
Image Coroczne święto plonów w powiecie konińskim rozpoczęła msza święta w kleczewskim kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła. Po jej zakończeniu, barwny korowód przemaszerował na miejscowy stadion w asyście ubranych w ludowe stroje członków Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Na stadionie przed zgromadzonymi gośćmi odbył się dożynkowy obrzęd w wykonaniu poznańskiego zespołu „Łany”. Naszą Gminę reprezentowała delegacja KGW Sławsk, która wystawiła w konkursie dożynkowym wieniec wyróżniony przez komisję.
Czytaj całość...
31 sierpnia 2014 r. - Zwycięstwo Juniorów Młodszych GKS Rzgów z Wartą Pyzdry w I kolejce OLJ 2014/15
Image
W meczu pierwszej kolejki Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych w sezonie 2014/15 rozegranym 31 sierpnia na Stadionie Gminnym w Rzgowie drużyna juniorów GKS Rzgów pokonała Wartę Pyzdry 4:1 !
GKS Rzgów  – Warta Pyzdry 4:1 (2:0)
Bramki dla GKS-u: Patryk Borowski (2), Kordian Sakowski (1), Mateusz Kałużny (1)

Drużyna Juniorów GKS Rzgów wystąpiła w składzie: K. Zieliński, D. Nowiszewski, J. Kubiak, R. Bukiewicz, J. Szwat, P. Borowski, S. Fabiszak, K. Fabisiak, J. Karmowski, K. Sakowski, M. Kałużny, M. Urycki, K. Urycki, B. Sakowski, Sz. Jałkiewicz, E. Borowski, M. Nalewski, W. Siepka . Trener: P. Kopczyński.
Czytaj całość...
30 sierpnia 2014 r. - V Wielkie Piłkarskie Derby Osieczy / Piknik Integracyjny
Image Dnia 30 sierpnia o godzinie 16.00 na boisku sportowym w Osieczy odbyły się V w historii WIELKIE DERBY PIŁKARSKIE OSIECZY. Mecz był jedną z atrakcji Pikniku Integracyjnego zorganizowanego z okazji zakończenia wakacji. Kolejne derby rozgrywane były w świetnej atmosferze, zawodnicy obu ekip pokazali waleczność, co mogło się podobać osieckiej publiczności. Mecz zakończył się zwycięstwem Reszty Osieczy 4:3.
Czytaj całość...
Wakacyjne inwestycje w Gminie Rzgów
Image Zarówno w czasie wakacji jak i obecnie nadal trwają inwestycje w gminie Rzgów, w ramach projektu uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej trwa budowa kanalizacji sanitarnej w Rzgowie Drugim oraz budowa trzech odcinków wodociągu w Sławsku, Brannie, Kowalewku, Błonicach, Goździkowie i Modle. Ponadto Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Koninie przy finansowym udziale gminy Rzgów na naszym terenie przeprowadza proces rekultywacji dawnego składowiska odpadów zlokalizowanego w Rzgowie.
Czytaj całość...
25 sierpnia 2014 r. - VIII Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Rzgów. Uroczyste Podsumowanie I Kadencji
Image
Dnia 25 sierpnia br. w sali narad Urzędu Gminy Rzgów odbyła się VIII Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Rzgów podsumowująca I Kadencję 2012-2014.
W sesji wzięło udział 10 młodych radnych oraz Wójt Gminy Andrzej Grzeszczak, Przewodnicząca Rady Gminy Rzgów Alicja Ciesielska, opiekun Młodzieżowej Rady Radny Michał Rek, Radni Gminy Rzgów: Ewa Biernacka, Wiesław Czaja, Anna Jakubowicz, Michał Janc, Dyrektor Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie Aleksandra Gałecka, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie Dorota Eltman, Inspektor ds. Obsługi Organów Gminy Maria Pakulska, przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Koninie Katarzyna Rejniak, a także rodzice i uczestnicy Powiatowego Konkursu Plastycznego „Światło poczuj”.
Czytaj całość...
20 sierpnia 2014 r. - Historyczny awans GKS-u Rzgów do III Rundy Pucharu Polski OZPN!
Image
W meczu drugiej fazy Pucharu Polski OZPN 2014/15 rozegranym 20 sierpnia na Stadionie Gminnym w Rzgowie drużyna GKS Rzgów (B-Klasa) sensacyjnie pokonała Polonię Golina (Klasa Okręgowa) 2:1!
GKS Rzgów – Polonia Golina 2:1 (0:0)
Bramki dla GKS-u: Jakub Dopierała (1), Mateusz Szambelan (1)

Drużyna GKS Rzgów wystąpiła w składzie: P. Kieliszkowski, D. Janicki, M. Szambelan, P. Ziarniak, Ł. Sobczak, Ł. Wojciechowski, G. Karmowski, M. Woźniak, A. Grzechowski, S. Kubacki, D. Legumina, M. Szwat, K. Szambelan, M. Adamski, M. Mrówczyński, J. Dopierała, D. Jasiński. Trener: P. Lewandowski.
Czytaj całość...
Wydanie specjalne Welcome to Gmina Rzgów
Image Składam serdeczne podziękowania wszystkim firmom, instytucjom i osobom, które wykupiły miejsce reklamowe w wydaniu specjalnym czasopisma Welcome to Gmina Rzgów przyczyniając się do pokrycia całości kosztów edycji tego wydawnictwa:
Centrum Medyczne Vital w Sławsku, BUDMEX w Kawęczynie, HYDROWAT w Koninie, INSTAL-KRAN w Starym Mieście, Przedstawicielstwo UNIQA w Sławsku, Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie Oddział w Rzgowie, Lody Włoskie z tradycją w Rzgowie, Ośrodek Szkoleń Doradztwa i Doskonalenia Kadr w Strzałkowie, PER-FEKT w Koninie, SŁAWA KWS w Poznaniu, Usługi GEODEZYJNO-KARTOGRAFICZNE w Sławsku
Dziękuję
Wójt Gminy Rzgów
/-/ Andrzej Grzeszczak
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 15 z 843