Narodowy Spis Powszechny 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań – jak się spisać?

Jak zrealizować obowiązek nałożony przez ustawę o narodowym spisie powszechnym ludności
i mieszkań?

Osoby, które posiadają  dostęp do komputera oraz internetu powinny wybrać metodę samospisu.

Metoda ta pozwala nam na uczestnictwo w badaniu w wygodnym dla nas momencie, możemy  przerwać wypełnianie formularza i wrócić do niego w ciągu 14 dni, można cofnąć się do pytań, na które już odpowiedzieliśmy i poprawić dane, w przypadku kiedy mamy wątpliwości. Pytania, które pojawiają się w formularzu opatrzone są wyjaśnieniami, dodatkowymi informacjami ułatwiającym nam udzielić prawidłowej odpowiedzi. Dane przesyłane są bezpośrednio na serwer, a więc zupełnie bezpieczne.

Co należy zrobić?

- wejść na stronę spis.gov.pl,

- zalogować się korzystając z usługi krajowego węzła identyfikacji elektronicznej poprzez: Profil Zaufany, e-dowód, konta niektórych banków lub podając numer PESEL oraz nazwisko rodowe matki.

W przypadku, gdy nie możemy wypełnić formularza spisowego na stronie spis.gov.pl,

czekają konsultanci telefoniczni – dostępni pod numerem infolinii 22 279 99 99 (od poniedziałku do niedzieli od 8:00 do 20:00). Nie tylko udzielą wszystkich informacji dotyczących Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, ale jeśli wybierzemy kanał „spis na żądanie” przeprowadzą wywiad telefoniczny.

Co się stanie jeśli osoba zobowiązana do udziału w spisie nie weźmie udziału w spisie poprzez samospis przez internet lub telefon?

Od 16 kwietnia do 30 września br. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 prowadzić będą rachmistrze telefoniczni i terenowi, którzy dzwonić będą doOK nas lub odwiedzą nas w naszych mieszkaniach.

Pamiętajmy! Udział w spisie jest obowiązkowy.