Nagroda dla Gminy Rzgów za działanie proekologiczne

W dniu 8 października  2018 r. w Poznaniu odbyła się uroczystość podsumowania XIX edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”, podczas której zostały wręczone nagrody dla laureatów Konkursu.

Miło nam poinformować, że Gmina Rzgów  otrzymała nagrodę za projekt ”Utworzenie miejsca do prowadzenia zajęć z edukacji ekologicznej – obserwatorium przyrodnicze w Zespole Szkół w Sławsku”, który był realizowany w 2017 roku.

W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławsku Iwona Maziarz oraz pracownik UG Jolanta Szaraszek.

Konkurs zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ma na celu pobudzenie, wyszukiwanie i promowanie inicjatyw lokalnych (gminnych i powiatowych) w zakresie proekologicznej i prokulturowej strategii rozwoju obszarów wiejskich, które mogą powodować wzmocnienie konkurencyjności i atrakcyjności tych obszarów na terenie województwa wielkopolskiego.