Mobilne Planetarium w Sławsku

16 grudnia uczniowie klas I – VI mieli okazję obserwować gwiazdy i planety w biały dzień nie wychodząc z budynku. Było to możliwe dzięki mobilnemu planetarium, które gościliśmy w naszej szkole. Pokazy, z użyciem nowoczesnego sprzętu, odbywały się w specjalnej półsferycznej, przenośnej kopule, zapewniającej niezbędne tło dla obrazów. Zastosowanie tych nowości technicznych daje efekt prawdziwego obserwatorium lub planetarium.

W ramach wprowadzenia, przed pokazem w kopule, uczniowie obserwowali modelowy ruch Ziemi wokół Słońca.

Młodsze dzieci uczyły się nowych pojęć astronomicznych oraz dowiedziały się jak nocą wyznaczyć kierunek północny bez kompasu. Natomiast uczniowie starszych klas obserwowali planety i konstelacje. Nietypowa lekcja astronomii podobała się wszystkim uczniom.