Miłośnicy Irlandii w Zespole Szkól w Sławsku

Dzień Świętego Patryka, który obchodzimy 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Na cześć patrona Zielonej Wyspy organizowane są parady, imprezy, koncerty, w których uczestniczą mali i duzi miłośnicy Irlandii. Radosna  oprawa tego  święta corocznie przyciąga rzesze uczestników na całym świecie.

Z okazji Dnia Świętego Patryka uczniowie klas I – III z  Zespołu Szkół w Sławsku wzięli udział w warsztatach plastyczno – językowych zorganizowanych w ramach projektu „Irlandia w Szkole”. Podczas zajęć uczestnicy poznali postać świętego Patryka oraz zwyczaje i legendy związane z Narodowym Świętem Irlandii. W radosnej atmosferze uczniowie doskonalili swoje kompetencje językowe poprzez gry i zabawy leksykalne związane z Leprechaun’em i Świętym Patrykiem. Podczas warsztatów każda z grup przygotowała kolorowe prace plastyczne oraz  uczestniczyła w sesji zdjęciowej z „Patrykowymi rekwizytami” w fotobudce. Spośród wszystkich uczniów biorących udział w warsztatach plastyczno – językowych organizator p. Sylwia Andrzejak rozlosowała 10 osób, które otrzymały nagrody ufundowane przez Fundację Kultury Irlandzkiej w Poznaniu.

Sylwia Andrzejak

grudnia 2017