Mieszkańcy leśnych gąszczy z wizytą w bibliotece

W dniu 07.05.2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie miała przyjemność gościć dr Tomasza Samojlika. Jak sam o sobie mówi za dnia jest naukowcem, badaczem Puszczy Białowieskiej, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Nocami natomiast człowiek tworzący komiksy i książki dla dzieci, w których główną rolę odgrywają zwierzęta i przyroda. Dowodem tego są stworzeni przez niego bohaterowie, wśród których znajdują się żuberek Pompik i cała jego żubrza rodzina, wilk Ambaras, wyderka Salwinka a także ryjówka malutka Dobrzyk.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie oraz dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej w Grabienicach wraz z opiekunami. Nasz gość połączył spotkanie autorskie z krótką lekcją biologii.  Pan Tomasz w ciekawy i interesujący sposób opowiadał o swoich książkach i etapach ich powstawania. Przedstawił głównych bohaterów swoich opowiadań - zwierzęta. Opowiedział również o Puszczy Białowiejskiej i swojej pracy naukowca. Spotkanie urozmaicił pokazem slajdów, podczas którego mieliśmy okazję zobaczyć żubra Pompika i innych mieszkańców leśnych gąszczy.
Na zakończenie spotkania „posypała” się lawina pytań w stronę naszego gościa, na które starał się wyczerpująco odpowiadać.

maj 2018

DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY