Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2016

30 września 2016 r. przypadał Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na całym świecie obchodzony był po raz szósty, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rzgowie po raz pierwszy. W tym roku przyłączyliśmy się do akcji edukacyjnej, jako jedna z 2977 szkół z całej Polski i spoza jej granic. Przygotowania do tego święta rozpoczęły się już wcześniej. Po zgłoszeniu się do akcji szkolni koordynatorzy przygotowali okolicznościową gazetkę, na której oprócz ciekawych sposobów na obliczenia z zakresu mnożenia znalazły się zadania dla uczniów w formie hasła dnia, na pierwsze 3 dni tygodnia w którym przypadało święto. Hasło dnia zawładnęło początkiem zajęć z matematyki w te dni. Kulminacją obchodów stały się zajęcia przypadające w piątek 30 września. Podczas tych zajęć uczniowie wykazywali się znajomością tabliczki rozwiązując wylosowane przez siebie przykłady. Pracowali też w grupach rozwiązując łamigłówki matematyczne - oczywiście związane z tabliczką mnożenia. Na zakończenie tych specjalnie przygotowanych zajęć uczniowie, którzy oddali bezbłędnie rozwiązane losy otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, potwierdzony okolicznościowym certyfikatem. Dla zwycięzców zabawy niewątpliwą atrakcją była możliwość przybicia z nauczycielem matematyki "piątki". W akcji wzięli udział uczniowie klas IV - VI. Szkolnymi koordynatorami byli nauczyciele matematyki: Robert Bandych i Agnieszka Nowak.
Obchody VI Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia przebiegły w naszej szkole w miłej i sympatycznej atmosferze.

grudnia 2017